یکشنبه 27 مرداد 1398 |

درخشش آثار هنرهای تجسمی منتخب بنیاد در نمایشگاه «پلاک 40»

1397/11/09

درخشش آثار هنرهای تجسمی منتخب بنیاد در نمایشگاه «پلاک 40»

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «پلاک 40» در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بعدازظهر روز دوشنبه 8 بهمن ماه با حضور حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش حیات، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در این مراسم با تقدیر از مجریان برگزاری این نمایشگاه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: افرادی که با خلاقیت، سلیقه و نوآوری؛ تحولات بزرگ یک کشور را ثبت و ضبط می‌کنند بزرگترین نقش هنری را ایفا می‌کنند، در شرایطی که دشمنان تلاش می‌کنند زوایایی تاریک و نازیبا از جمهوری اسلامی ایران نشان دهند و تجربه شیرین پیروزی را به کام ملت شریف ایران تلخ کنند، عرصه آثار فاخر هنری، پلشتی اقدامات آنها را خنثی خواهد کرد.
حجت الاسلام کاویانی راد با تأکید بر اینکه زیباترین تابلوی حماسه مردمی در انقلاب به شهدا و ایثارگران اختصاص دارد گفت: از تمام افرادی که سبب شدند زیبایی اقدام بزرگ مردم انقلابی ایران در سراسر دنیا به نمایش گذاشته شده و به منصه ظهور برسد قدردانی می‌کنیم.
وی در زمینه اهداف برگزاری نمایشگاه «پلاک 40» تصریح کرد: با توجه به آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باید رویکرد جدیدی از شکل و انتقال محتوای پیام ارزشمند انقلاب برای نسل جدید اندیشیده شود، با توجه به اینکه دشمن در تلاش برای نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب است، گردآوری مجموعه‌ای از آثار هنری که توانسته پیام انقلاب را به خوبی حفظ و ماندگار کند از اهداف متعالی این نمایشگاه است.
حجت الاسلام کاویانی راد با اشاره به کیفیت ممتاز آثار نمایش داده شده در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: از آثار هنرمندان شاخص و خبره در این نمایشگاه استفاده شده که با موضوع ایثار و شهادت و منتخب هیئت داوران هستند به ویژه آثاری که از موزه شهدا در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌اند بسیار منحصر به فرد بوده و نظیر آن وجود ندارد.
گفتنی است، در پایان مراسم افتتاحیه نمایشگاه «پلاک 40» از سرکار خانم محبوبه افشار مادر شهیدان «سیدمحمود، سیدمجتبی و سید محمدرضا میرعلی اکبری» و سرکار خانم اکرم فرجی مادر شهیدان «مهدی و علی صباغچی» و همسر شهید «محمدصادق صباغچی» تقدیر به عمل آمد.
هیئت داوران جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر از بین محصولات و تولیدات هنری سازمان‌های مختلف در طول 40 سال گذشته آثار فاخری را انتخاب کرده که این آثار از هنرمندان شاخص کشور در حوزه هنرهای تجسمی طی 40 سال گذشته تحت عنوان نمایشگاه «پلاک 40» در معرض نمایش عمومی قرار می‌گیرد.
با توجه به نظر هیئت داوران و بررسی آثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره‌های هنرهای تجسمی سال‌های قبل، 40 اثر از 40 هنرمند شاخص کشور مانند کاظم چلیپا، ناصر پلنگی، حبیب صادقی، کیخسرو خروش، جواد حمیدی، ایرج اسکندری و .... انتخاب و به نمایشگاه پلاک 40 در فرهنگسرای نیاوران راه یافته‌اند./ایثار

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :