چهارشنبه 5 تیر 1398 |

سازمان برنامه و بودجه موظف به واریز اعتبار بیمه مکمل ایثارگران به حساب بنیاد است

1397/11/03

سازمان برنامه و بودجه موظف به واریز اعتبار بیمه مکمل ایثارگران به حساب بنیاد است

حیات: سازمان برنامه و بودجه موظف است اعتبارات مورد نیاز بیمه مکمل ایثارگران را به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز کند.

به گزارش حیات، سید جواد حسینی کیا، نماینده ایثارگر سنقر کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری فراوانی که نمایندگان مجلس، بخصوص فراکسیون ایثارگران انجام دادند و در این خصوص جلسات متعددی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد شهید برگزار شد، یک طرح دو فوریتی تهیه و به صحن مجلس ارائه شد.

وی افزود بر مبنای این طرح، بنیاد شهید و امور ایثارگران متعهد شد متولی بیمه مکمل ایثارگران در سال جاری و سال های آینده باشد و قانون بیمه مکمل دائمی شد.

وی ادامه داد قدم بعدی در این خصوص، تخصیص اعتبارات بیمه تکمیلی ایثارگران بود که به صورت صد در صدی است و سازمان برنامه و بودجه موظف است قبل از آن که اعتبارات سازمان ها و نهادها را ابلاغ کند، هزینه های درمانی جانبازان و ایثارگران را از بودجه آنها کسر و به حساب بنیاد شهید واریز کند.

نماینده ایثارگر سنقر کلیایی در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر جانبازی خودش مطالبه کند که من از بنیاد شهید نمی خواهم خدمات بگیرم و از دستگاه خودم می خواهم آن را دریافت کنم، این انتخاب برای ایثارگران مجاز اعلام شده است.

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اما قبل از تخصیص اعتبارات، سازمان برنامه و بودجه موظف است اعتبارات مورد نیاز بیمه مکمل ایثارگران را کسر کند و به حساب بنیاد واریز کند./فاش نیوز

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :