پنجشنبه 21 آذر 1398 |

ناگفته‌هایی از ایثارگری‌ ۲۶۷ شهید اردبیلی در عملیات کربلای ۴ و ۵

11:10:0    1397/10/22

ناگفته‌هایی از ایثارگری‌ ۲۶۷ شهید اردبیلی در عملیات کربلای ۴ و ۵

اردبیل در عملیات کربلای ۴ و ۵، ۲۶۷ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از تسنیم، اردبیل در عملیات کربلای 4 و 5، 267 شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که یاد و خاطره آنان برای همیشه جاویدان مانده است.

رزمندگان اردبیل در عملیات کربلای 4 و 5 نقش تاثیرگذاری داشتند و با ایثارگری‌ها و شجاعت‌های خود دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آوردند.در عملیات کربلای 4 و 5 دلاوردی رزمندگان چشم‌گیر بود و رزمندگان با جان و دل حاضر شدند و از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کردند.

رزمندگانی که بدون هیچ ادعایی در عملیات کربلای 4 و 5 حاضر شدند تا نشان دهند برای حفظ آرمان‌های خود از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.امروز مراسمی با محوریت گرامیداشت شهدای کربلای 4 و 5 در اردبیل برگزار شد و حاضران یاد و خاطره شهدای والامقام را گرامی داشتند.

شهدا درس بزرگ شجاعت به ما آموختند

کلامی زنجانی با بیان این که ما قدردان خون پاک شهدا هستیم بیان کرد: شهدا درس بزرگ ایثار و شجاعت را به ما آموخته‌اند و هدف ما ادامه راه شهدای والامقام است.

وی با اشاره به این که اقتدار و کنونی کشورمان در سایه خون شهدا رقم خورده است بیان کرد:‌ ما قدردان خون پاک شهدا هستیم و این راه را همیشه ادامه خواهیم داد.

مداح اهل بیت عصمت و طهارت گفت: دشمنان با ترفندهای مختلف درصدد تضعیف اعتقادات مردم هستند که این نقشه‌ها با توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا والامقام کربلای 4 و 5 اظهار داشت: استان اردبیل در این عملیات‌ها 267 شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده که یاد این شهدا برای همیشه در تاریخ کشور جاودان مانده است.

سردار جلیل بابازاده تصریح کرد: در عملیات کربلای 4 و 5 رزمندگان استان اردبیل نقش تاثیرگذاری داشتند و توانستند به دستاوردهای خوبی در این عملیات دست یابند و امروز مراسم باشکوهی برای زنده نگه داشتن نام و یاد این شهدا برگزار شد.

وی بیان کرد: یکی از رسالت‌های اصلی در عرصه کنونی کشور زنده نگه داشتن یاد شهدا بوده چرا که اقتدار و امنیت کنونی کشور در سایه خون شهدا رقم خورده و ما با جان و دل راه شهدا را ادامه می‌‌دهیم.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف ما بوده که باید همگان به ویژه دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

سردار محمدجعفر اسدی شامگاه سه‌شنبه در یادواره شهدای والامقام عملیات کربلای 4 و 5 در مهدیه اردبیل اظهار داشت: ملت ایران در طول 40 سال گذشته در مقابل استکبار جهانی و دشمنان ایستادگی کردند و با بصیرت و ولایتمداری تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را شکستند.

وی با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مختلف در صدد تضعیف نظام هستند، افزود: ملت ایران با هوشیاری و بصیرت از ترفندهای دشمنان آگاه بوده و دشمنان و استکبار جهانی نمی‌توانند حتی نگاه چپ به کشور داشته باشند.

اسدی با بیان اینکه در حال حاضر زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا رسالتی بسیار خطیر است، گفت: یاد شهدای والامقام ما را در مقابل سختی‌های این روزها مقاوم‌تر کرده و راهکار اساسی برای عبور از تنگناهای فعلی است.

فرمانده هشت سال دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نگه داشتن نام و یاد شهدای والامقام رسالتی خطیر بوده و امروز یادواره شهدای عملیات 4 و 5 به صورت باشکوه در اردبیل برگزار شد.

وی بیان کرد: ملت ایران همیشه هوشیار و آگاه بوده و تا آخرین لحظه پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند و با پیروی از ولایت فقیه برای حفط ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب تلاش می‌کنند.

گزارش از اکبر رزمی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :