یکشنبه 17 آذر 1398 |

دستگاه های اجرایی موظف به برقراری بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل هستند

14:0:0    1397/10/15

دستگاه های اجرایی موظف به برقراری بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل هستند

معاون بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی تاکید کرد: دستگاه های اداری موظف هستند نسبت به برقراری بیمه تکمیلی و ارائه خدمات به جانبازان شاغل و بازنشسته برابر تعهدات و دستورالعمل های بنیاد با رعایت تسریع و تسهیل خدمات درمانی، اقدام کنند.

به گزارش حیات، محمد جواد غلامپور در نشست شورای هماهنگی امورایثارگران بجستان که سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: هزینه 100 درصدی درمان ایثارگران غیر شاغل بر عهده بنیاد شهید و امورایثارگران است و همانند سابق هیچ تغییر نکرده است.
معاون بهداشت درمان بنیاد خراسان رضوی در همین راستا افزود: برابر مصوبه شماره 92138/ت55783هـ که در تاریخ 14مهر 1397 توسط هیئت وزیران تصویب شد و بر اساس ابلاغیه بنیاد مرکز، ارائه خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته در دستگاه های دولتی از ابتدای آبان‌ماه بر عهده دستگاه مربوطه بوده و دستگاه ها و سازمان ها دولتی موظف هستند ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.
وی به بیمه های تکمیلی اشاره کرد و گفت: دستگاه های اداری موظف هستند نسبت به برقراری بیمه تکمیلی و ارائه خدمات به جانبازان شاغل و بازنشسته برابر تعهدات و دستورالعمل های بنیاد با رعایت تسریع و تسهیل خدمات درمانی، اقدام کنند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی در خصوص بیمه های ایثارگران بجستان گفت: در شهرستان بجستان ۶۱۸ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی و ۴۸۴ نفر تحت پوشش بیمه پایه هستند، که یک بیمارستان و دو داروخانه موجود در شهرستان با بیمه دی قرارداد دارند.
وی در همین راستا افزود: نبود پزشک متخصص باعث شده است که ایثارگران به شهرستان های مجاور سفر کنند، البته امیدواریم، عقدقرار داد با پزشکان متخصص، مانع از سفر ایثارگران به مشهد و شهرهای همجوار شود.
گفتنی است، شهرستان بجستان 110 شهید، 241 جانباز و 13 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است./ایثار

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :