پنجشنبه 31 مرداد 1398 |

اولین کتاب عکس با موضوع «شهدای حادثه منا» رونمایی شد

1397/09/28

اولین کتاب عکس با موضوع «شهدای حادثه منا» رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب عکس «چهارصدوشصت و پنج نفر» با موضوع «شهدای حادثه منا» برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از کتاب عکس «چهارصد و شصت و پنج نفر» نوشته میترا زرگرانی با موضوع «شهدای حادثه منا» در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در آغاز این برنامه که عصر روز سه‌شنبه با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدای حادثه منا، مسئولین و چهره‌های فرهنگی کشور همراه بود، هاجر چنارانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم نیشابور و فیروزه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه منا گفت: اینکه یک هنرمند جوان در عصر کنونی که مسیر فرهنگی کشور پر از سنگلاخ‌ها و شبیخون‌های فرهنگی است، احساس وظیفه می‌کند و چنین کتاب ارزنده‌ای را گرداوری می‌کند، بسیار ارزشمند است و باید از چنین جوانانی به نحو شایسته تقدیر و تشکر شود.

وی با اشاره به خباثت‌های مکرر آل سعود در طول تاریخ گفت: این اولین باری نیست که رژیم آل سعود مرتکب چنین خیانت صهیونیستی‌ای می‌شود؛ در سال 66 نیز فاجعه‌ای مشابه حادثه منا رخ داد که طی آن شهیدان بسیار عزیزی از میهن ما تقدیم اسلام شدند.

در ادامه این برنامه، حمید گرمابی دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در طول تاریخ همواره شاهد به خاک و خون کشیده شدن حجاج توسط حکام سعودی بوده‌ایم، گفت: متاسفانه سرزمین امن الهی دست کسانی افتاده‌است که طی سال‌های اخیر از هیچ جنایتی در حق مسلمانان ابایی نداشته‌اند و اگر کمی به عقب بازگردیم، می‌بینیم که از نخستین سال پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، وهابیت شروع به تاسیس مدارس در کشورهایی چون پاکستان و افغانستان کرده که ثمره آن به داعشی تبدیل شد که به نام اسلام، دست به قتل،کشتار و ایجاد فجایع بی سابقه‌ای زد و بدون شک حکام سعودی عامل اصلی تمام این جنایات بودند.

بیشتر بخوانید

وی افزود: طی سال‌های اخیر همواره شاهد جنایات حکام سعودی نسبت به اسلام و مسلمین بوده‌ایم و هم اکنون می‌بینیم که چگونه زنان و کودکان یمنی توسط رژیم سعودی با اسلحه‌های آمریکایی به خاک و خون کشیده می‌شوند و خوشبختانه آخرین جنایت آنها که قتل خاشقچی بود، به رسوایی‌شان منجر شد و خون شهدا گریبان آنها را گرفت. اکنون پس از سال‌ها حامیان اصلی سعودی‌ها نیز برضدشان بیانیه صادر و محکومشان کرده‌اند و آن‌ها به تدریج تقاص جنایت‌هایی که باعث آن شدند را پس خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز سرزمین وحی به دست این حکام اداره می‌شود اما قطعا روزگار به این شکل نخواهد ماند و یک روز رژیم سعودی تقاص جنایات خود را پس می‌دهد.

در ادامه این برنامه، حجت الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان سومین سخنران پشت تریبون قرار گرفت. وی با اشاره به سه تهدید جدی‌ای که انقلاب اسلامی همواره در طول تاریخ با آن مواجه بوده‌است، گفت: زر، زور و تزویر سه تهدید جدی‌ای هستند که انقلاب اسلامی همواره در طول تاریخ با آن‌ها مواجه بوده‌است و بابت مقابله با هریک از این تهدیدها، هزینه‌هایی را پرداخت کرده‌است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس و تقدیم دهها هزار شهید، مصداق هزینه مقابله مردم در برابر زور، تحمل سال‌ها تحریم و جنگ نمایان اقتصادی در مقطع کنونی، مصداق هزینه مواجهه مردم با ابزار زر و حادثه منا، مصداق هزینه مواجهه مردم با ابزار تزویر بود.

وی با تاکید بر اینکه شهدای منا پرده تزویر را از چهره پلید کسانی که مدعی خدمت به حرمین شریفین بودند،کنار زدند، گفت: بدتر از زور و پلیدتر از زر، تزویر است؛ ممکن است جامعه در برابر زور و زر ایستادگی کند اما اگر دشمن با ابزار تزویر وارد میدان شود، خودی به بیگانه تبدیل می‌شود.

در پایان این مراسم ضمن رونمایی از کتاب «چهارصدوشصت و پنج نفر»، از میترا زرگرانی نویسنده این کتاب و جمعی از خانواده‌های معظم شهدای حادثه منا نیز تقدیر و قدردانی شد.

گفتنی است کتاب عکس «چهارصدوشصت و پنج نفر» که به انعکاس تصویری مهم‌ترین اخبار منتشر شده درباره حادثه منا و بازتاب خبری این حادثه در مطبوعات و رسانه‌های داخلی می‌پردازد، از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده‌است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :