دوشنبه 27 خرداد 1398 |

وصیت‌نامه شهید ماشاءالله احمدپور گهتری

1397/09/27

وصیت‌نامه شهید ماشاءالله احمدپور گهتری

خداوندا! تو را به جان زهرا (ع) سوگند می‌دهم فرج حضرت مهدی (عج) را نزدیک فرما و چشم ما را به جمال منور آن حضرت روشن گردان و این رهبر و نایب برحق او را برای اسلام و مسلمین در کنار آن حضرت محافظت گردان. دشمنان اسلام را اگر قابل هدایت می‌باشند، هدایت فرما و اگر نه، آن‌ها را گم و نابود گردان.


نام شهید:ماشاءالله احمدپور گهتری

نام پدر:اکبر

تاریخ تولد:1327

تاریخ شهادت:13بهمن 1365

یکم آبان 1327 ، در روستای برفه از توابع شهرستان شهربابک به دنیا آمد. پدرش اکبر، کشاورزی می کرد و مادرش صغرا )فوت 1359 ( نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. خدمتکار آموزش و پرورش بود. سال 1353 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و چهار دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. سیزدهم بهمن 1365 ، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و دست، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد. برادرش غلامرضا نیز به شهادت رسیده است.


متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:
«بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ» کسانی که گفتند پروردگار ما خداست و به دنبال آن استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید، حزن و اندوه به خود راه ندهید.

خداوندا! تو را به جان زهرا (س) سوگند می‌دهم فرج حضرت مهدی (عج) را نزدیک فرما و چشم ما را به جمال منور آن حضرت روشن گردان و این رهبر و نایب برحق او را برای اسلام و مسلمین در کنار آن حضرت محافظت گردان.

دشمنان اسلام را اگر قابل هدایت می‌باشند هدایت فرما و اگر نه، آن‌ها را گم و نابود گردان.

سلام من به تمامی شهدا از صدر اسلام تا به حال و سلام من به تمامی مردان خدا.

خدمت همسر و فرزندانم سلام، اگر لطف الهی شامل حالم شد، بسیار صبور باشید که خداوند صابرین را دوست دارد.

خدمت پدر بزرگوار گرامی سلام عرض می‌کنم و امید است که اگر کوتاهی از جانب این حقیر دیده، آن بزرگوار با بزرگواری خودش مرا مورد بخشش قرار دهد و اگر باز آیم سعی می‌کنم درست انجام وظیفه کنم چنان‌که خداوند نسبت به والدین سفارش بسیار کرده است.

برادرانم خدمت شما‌ها سلام فراوان می‌رسانم و امید است شما راه علی (ع) و اولاد علی (ع) را ادامه دهید. برادرم عباس اگر لطف الهی شامل حالم شد آن‌چه را که در مورد پیشبرد انقلاب اسلامی است شما بنویسید و در حضور مردم بخوانید که خداوند ما را مورد رضای خود قرار دهد.

همسرم اگر لطف الهی شامل حالم شد فرزندانم را طوری تربیت کن که آن‌گاه بابا در کنار آن‌هاست و همچنان که الگوی شما زن‌ها حضرت فاطمه (س) و فرزندش سالار شهیدان حسین (ع) دوست دارند.

دیگر بیش از این شما را به زحمت نمی‌اندازم.

قربان شما ماشاءالله احمدپور

۱۳۶۵/۱۰/۱

و اگر خداوند یاری کرد که زنده خدمت شما باز آیم و ان‌شاءالله زیارت حضرت حسین (ع) رفتم برای شما سوغات خواهم آورد از آن خاک مقدس آن حضرت.

والسلام»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :