یکشنبه 6 بهمن 1398 |

تلاش داریم تا ابتدای دی ماه مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران رفع شود

11:45:0    1397/09/24 مشاور امور ایثارگران استانداری فارس در گفت و گو با حیات:

مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران فارس تا اخر اذر حل می شود

حیات: تا ابتدای دی ماه به ما فرصت داده شده تا قانون ارجاع بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه های دولتی را به مرحله اجرا برسانیم و که با تلاش های صورت گرفته تا پایان اذر ان شاا... مشکل حل می شود.

مشاور امور ایثارگران استانداری فارس در خصوص آخرین وضعیت اجرای قانون ارجاع بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه های دولتی گفت: با آن که این قانون از قبل تصویب شده بود و اجرای آن از وظایف دستگاه ها به شمار می رفت اما چند سالی  بنیاد شهید عهدار انجام ان شد که اکنون با مصوبه هیات دولت دوباره به دستگاه ها برگردانده شد.

اسفندیار نیکومنش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات با اشاره به قوانین جامع خدمات رسانی به ایثارگران اذعان کرد: در ماده 45 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران آمده است که صد در صد مسئولیت بیمه تکمیلی ایثارگران به عهده دستگاه های اجرایی است. اما مسئولان بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی به یک باره اقدام به اجرای این قانون کردند که اکنون برخی از دستگاه ها را به دلیل تامین منابع مالی با مشکل مواجه کرده است.

این جانباز 50 درصد با بیان این که استانداری فارس همچنان پیگیر مشکلات ایثارگران استان است، گفت: با رایزنی هایی که اکنون با یک سری از دستگاه های دولتی داریم تلاش می کنیم تا این مشکل در آینده ای نزدیک رفع شود. تا ابتدای دی ماه به ما فرصت داده شده تا قانون مذکور را به مرحله اجرا برسانیم و ان شاا... طی روزهای آینده مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران حل شود.

نیکومنش در خصوص سایر قوانین مندرج در قانون برنامه ششم توسعه افزود: در این رابطه مشکلی به وجود نیامده و قوانین اعاده به خدمت، شغل همتراز و همچنین ارائه مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران به شکل کامل در حال اجراست.

این مدافع حرم، اشتغال را یکی از مهمترین مشکلات خانواده ایثارگران در سطح استان خواند و بیان کرد: مهم ترین مشکل امروز خانواده ایثارگران بحث اشتغال است که بسیاری از خانواده ها در این خصوص به استانداری مراجعه می کنند. از آن جایی که چالش اشتغال همه افراد جامعه را در بر گرفته است مسلما خانواده ایثارگران هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی در پایان افزود: به همین خاطر برای رفع نیازهای شغلی خانواده ایثارگران رایزنی‌ هایی را با دستگاه های مختلف داریم تا اگر دستگاه و یا سازمانی خواهان بکارگیری نیروهای شرکتی و یا قراردادی بود، خانواده ایثارگران را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :