شنبه 16 آذر 1398 |

۳۲ عملیات دفاع مقدس در آذربایجان غربی انجام شده است

10:11:0    1397/09/19

۳۲ عملیات دفاع مقدس در آذربایجان غربی انجام شده است

فرمانده «سپاه شهدا»ی آذربایجان غربی گفت:آذربایجان غربی جزو پنج استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود و ۳۲ عملیات در دروان دفاع مقدس در جغرافیای همین استان به انجام رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری با اشاره به یادمان ملی شهدا در استان آذربایجان غربی بیان کرد: اگر دفاع مقدس در بسیاری از استان‌های کشور هشت سال بود این دفاع در آذربایجان غربی چهار دهه استمرار داشته و مردم این استان مدافعان همیشگی سرحدات جغرافیایی و مرزهای سیاسی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند. در همین راستا چهار یادمان ملی شهدا برای پاسداشت ۲۴ هزار شهید مهاجر و ۱۲ هزار شهدای بومی آذربایجان غربی در ۴ شهر استان احداث خواهد شد.

وی افزود: آذربایجان غربی جزو پنج استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود و ۳۲ عملیات در دروان دفاع مقدس در جغرافیای همین استان به انجام رسید. یادمان‌های شهید بروجردی در نقده، شهید کاظمی در پیرانشهر، شهید امینی در مهاباد و شهدای به لفت و دوپازا در سردشت جزو یادمان‌های ملی در دست احداث در آذربایجان غربی هستند.

وی با یادآوری سفر ۲۱ سال پیش و پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی که در ۱۲ آبان ماه سال ۹۷ اتفاق افتاد، افزود: در این پیام رهبر معظم انقلاب ضمن بزرگداشت و ذکر نام چند چهره شاخص در این استان از جمله مجاهد نستوه آذربایجان مرحوم حجت‌الاسلام‌ شیخ غلامرضا حسنی، شهید مهدی باکری، مرحوم امیر سرتیپ ذکی ذکیانی و مرحوم قاضی محمد خضری مطالباتی را نیز مطرح کردند که نشان از عمق توجه و درایت ایشان نسبت به مسائل این خطه از کشور بود که باید این مطالبات در قالب یک نهضت مطالبه گری رسانه‌ای مجدداً بازشناسی و پیگیری شود.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: امسال افزون بر ۲۰۰ هزار نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور از مناطق عملیاتی مختلف آذربایجان غربی بازدید کردند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :