دوشنبه 25 شهریور 1398 |

قاسمی و فرامرزیان از فدراسیونهای جانبازان و نابینایان بازدید کردند

1397/09/14

قاسمی و فرامرزیان از فدراسیونهای جانبازان و نابینایان بازدید کردند

حیات: قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران و ژاله فرامرزیان معاون مدیریت و منابع انسانی از فدراسیونهای جانبازان، معلولین و نابینایان، کم بینایان بازدید کردند.

مشاور وزیرورزش و جوانان در امور ایثارگران در دیدار با روسای فدراسیونهای جانبازان و معلولین و فدراسیون نابینایان و کم بینایان اظهار داشت: توجه نکردن به جانبازان و معلولان، جامعه را از چرخه توسعه خارج می‌کند.


سردارقاسمی در بازدید از فدراسیون نابینایان و کم بینایان به همراه ژاله فرامرزیان افزود: اگر در ارتقای سلامت جانبازان و معلولان مداخله نکنیم 10 درصد از جامعه از چرخه توسعه خارج می‌شوند و سایران باید تلاش کنند که آن‌ها زندگی عادی داشته باشند.


وی اصلاح وضعیت بدن، پرورش استعدادهای ورزشی، پر کردن اوقات فراغت و رشد مهارت‌ها در اعمال حرکتی پایه در ورزش را از اهداف کار توان‌بخشی جانبازان و معلولان ذکر کرد و افزود: ارتقای استقلال فردی جانبازان و معلولان در انجام کارهای روزمره‌شان بسیار مورد تایید است.

وی ادامه داد:معلولیت، محدودیت نیست". شاید در نظر اول شعاری و اغراق آمیز به نظر برسد، اما وقتی افتخارآفرینی های ورزشکاران معلول و جانباز کشورمان در رقابت هایی چون پارالمپیک را مرور می کنیم، به درستی این جمله ایمان خواهیم آورد.

ورزش همیشه زمینه ای بوده که معلولان و جانبازان کشورمان در آن خوش درخشیده اند. با افتخارآفرینی و مدال آوری در رشته های مختلف ورزشی، معلولان ورزشکار ثابت کرده اند که از انگیزه و توانایی های خارق العاده ای برخوردارند و همیشه مشوق بزرگی برای افراد دارای شرایط جسمانی مشابه خود بوده اند.

به خاطر اهمیت بسیار بالای ورزش در روحیه و زندگی افراد معلول، ضروریست که نهادهای حمایتی و رسیدگی به امور این قشر خاص توجه ویژه ای به ترویج و فراهم کردن امکانات لازم برای ورزش این افراد داشته باشند.

در آخر ژاله فرامرزیان معاون مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان اظهارداشت: از ایثارگران، جانبازان و معلولان همچون گذشته حمایت می نماید و اعلام آمادگی کرد بیشتر از گذشته حمایت خود را نسبت به این عزیزان اعمال نماید و در جهت ارتقای کیفی سلامت و رفاه این عزیزان با عنایت سردار قاسمی مشاور وزیر در امور ایثارگران و وزارت ورزش و جوانان کوشا و فعال تر باشند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :