یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 |

رزم آهنگ در آسایشگاه رزم اوران

1397/09/11

رزم آهنگ در آسایشگاه رزم اوران

قسمت دوم مستند رزم آهنگ به تهیه کنندگی سپطیان صبح امروز در آسایشگاه امام خمینی (ره) با حضور عوامل ترانه سرود آزاد فیلمبرداری شد.

 سپطیان تهیه کننده، مستند ساز و تهیه کننده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، اظهار کرد: رزم آهنگ مجموعه مستندی است که به بازنمایی سرودهای دهه 60 و انقلاب اسلامی می پردازد و هدف آن بازتولید فرهنگ ایثار و مقاومت است. در این مجموعه 13 قسمتی سرودهای دفاع مقدس که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، بازنمایی می شود.

وی گفت: در این قسمت، مستند ترانه «سرو آزاد» ساخته می شود که در هفته آتی پخش خواهد شد. به همین منظور برای ضبط به همراه حسن فدائیان خواننده ترانه و حمید شاهنگیان نوازنده و آهنگساز سرودهای انقلابی به آسایشگاه امام خمینی(ره) واقع در خیابان شهید باهنر آمدیم.

حسن فدائیان خواننده ترانه سرود آزاد در جریان بازدید از آسایشگاه امام خمینی(ره) افزود: با این بازدید، خاطرات از جان گذشتگی ها و قهرمانی ها برایم تداعی شد. متاسفانه برخی این عزیزان را فراموش کرده اند در صورتی که باید هر روز به یاد جانبازان بود، این افراد اسوه هستند و باید تندیس جانبازان ساخته شود تا نسل جوان هم با آنان آشنا شوند.

حمید شاهنگیان نوازنده و آهنگساز سرودهای انقلابی اظهار کرد: بازدید امروز ما را یاد خاطرات ناخوش انداخت اما روحیه خوب این جانبازان بسیار تاثیرگذار بود. جانبازان روح بزرگی دارند و امیدوارم خداوند به این عزیزان و خانواده هایشان صبر و اجر دهد.

شاهنگیان گفت: جانبازان سرمایه های معنوی مملکت ما هستند. ما کم کار بودیم که نسل های جدید انقلاب از وجود این عزیزان اطلاعات زیادی ندارند. حتی کارهای صورت گرفته در این زمینه نیز بسیاری شعاری بوده است که بی تاثیرند. ما مدیون نسل های بعدی خود هستیم و مسئولین فرهنگی این سه دهه باید بیشتر این ارزش ها را مورد توجه قرار دهند.

مبینا آقاخانی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :