سه شنبه 28 خرداد 1398 |

بالا بردن روحیه سالمندان  ایثارگر در اولویت است

1397/08/15 هدف از برگزاری مسابقات ورزشی سالمندان شاهد و ایثارگر در گفت و گو با حیات:

بالا بردن روحیه سالمندان ایثارگر در اولویت است

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برگزاری دومین دوره‌ مسابقات ورزشی سالمندان شاهد و ایثارگر کشور گفت: هدف از برگزاری چنین مسابقاتی بالا بردن روحیه سالمندان شاهد و ایثارگر است تا با ورزش بتوانیم شادابی و نشاط را در آنها افزایش دهیم. از آنجایی که این عزیزان در سنین سالمندی به سر می برند به همین خاطر ما در تلاش هستیم شرایطی مهیا کنیم که آنها نسبت به زندگی انگیزه بیشتری داشته باشند، ضمن این که ورزش ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد و باعث افزایش امید به زندگی می شود.

سید مستجاد حسینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: وقتی مسابقاتی برگزار می شود حاضرین در مسابقه برای گرفتن بهترین نتیجه تمام تلاش خود را به خرج می دهند. به همین خاطر آنها از روحیه شاداب تری برخوردار می شوند و این مسابقات تاثیر بسیاری روی این عزیزان خواهد داشت.

حسینی در خصوص برگزاری این مسابقات در کردان کرج اذعان کرد: محلی که برای این مسابقات در کردان کرج در نظر گرفته شده به نوعی متعلق به بنیاد است و ایثارگران و خانواده آنها می توانند از این محل به عنوان مرکز تفریحی هم استفاده کنند. ضمن این که دسترسی به این منطقه راحت تر است و اگر در آینده مناطق دیگری هم برای ما در نظر گرفته شود به حتم از آنجا برای خدمات رسانی به ایثارگران و خانواده هایشان استفاده خواهیم کرد.

حسینی در خصوص انجام سایر برنامه برای سالمندان بیان کرد: برگزاری چنین اردوهایی بستگی به امکانات و تجهیزاتی است که در اختیار ما گذاشته می شود. چنانکه وجود منابع مالی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اگر از لحاظ مالی و تامین امکانات مشکلی نداشته باشیم مسلما برنامه های بیشتری را برای سالمندان شاهد و ایثارگر برگذار خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که دومین دوره‌ مسابقات ورزشی سالمندان شاهد و ایثارگر کشور با حضور 115 ورزشکار شاهد و ایثارگر زن به همت اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با هدف ایجاد روحیه نشاط و امید به زندگی در دوران سالمندی از 11 الی 15 آبان ماه به مدت 5 روز در کردان کرج برگزار شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :