یکشنبه 30 تیر 1398 |

ایثارگران همدانی برای اعاده به خدمت و شغل همتراز مشکلی ندارند

1397/08/14 کارشناس امور ایثارگران استانداری همدان در گفت و گو با حیات:

ایثارگران همدانی برای اعاده به خدمت و شغل همتراز مشکلی ندارند

کارشناس امور ایثارگران استانداری همدان، اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه های جامعه ایثارگری در استان همدان عنوان کرد و گفت: این که اشتغال یکی از دغدغه های ایثارگران است کاملا بجاست اما اگر بخواهیم از نظر قانونی به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در این رابطه هیچ گونه کوتاهی صورت نگرفته است. چراکه 25 درصد موارد استخدامی دستگاه ها در کل کشور به ایثارگران تعلق دارد و دولت خارج از این سهمیه نمی‌تواند اقدام به استخدام کند.

واحد سلگی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات با اعلام این که نبود استخدام در شرایط فعلی اعتراض بسیاری از ایثارگران را به همراه داشته است اذعان کرد: این روزها بسیاری از خانواده ایثارگران به بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری همدان مراجعه می کنند و خواهان شغل برای فرزندانشان هستند اما در حال حاضر جذب فقط از طریق ازمون صورت می گیرد.

سلگی در خصوص قوانین ایثارگران مندرج در قانون برنامه ششم توسعه گفت: طبق قانون ما باید شغل‌های همتراز و اعاده به خدمت را برای ایثارگران لحاظ کنیم که تاکنون در این راستا مشکلی نداشته ایم و افرادی که باید مزایای شغل همتراز را در یافت می کردند از این قانون بهره مند شده اند و برای متقاضیان ایثارگر اعاده به خدمت هم مشکلی نداشته ایم.

وی ادامه داد: اما ذکر این نکته مهم است که اعاده به خدمت فقط به جانبازان بالای 20 درصد و فرزندان شهید تعلق می گیرد و این قانون شامل همه ایثارگران نمی شود. از سوی دیگر اجرای شغل همتراز هم فقط ایثارگران بالای 25 و فرزندان شهدا را تحت پوشش قرار می دهد.

سلگی در خصوص مطالبات درمانی ایثارگران گفت: ایثارگران نیازهایی در حوزه بیمه و درمان دارند که این نیازها را با دولت و سایر دستگاه های اجرایی درمیان گذاشته ایم و سعی می کنیم به این مطالبات رسیدگی شود. هرچند برای رفع مطالبات نیاز به زمان داریم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :