یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 |

معرفی تنها منبع فارسی در خصوص قربانیان تروریسم

1397/08/12 عضو هیات علمی دانشگاه در گفت وگو با حیات عنوان کرد:

معرفی تنها منبع فارسی در خصوص قربانیان تروریسم

نویسنده کتاب «قربانیان تروریسم در حقوق بین الملل» گفت: این کتاب به عنوان تنها منبع فارسی در زمینه حقوق قربانیان تروریسم در ایران است.


مرتضی قهرمانی نویسنده کتاب «قربانیان تروریسم در حقوق بین الملل» در گفت وگو با پایگاه خبری حیات، گفت: این کتاب به عنوان تنها منبع فارسی در زمینه حقوق قربانیان تروریسم در ایران و از معدود کتاب های موجود در سطح بین الملل است.
وی با بیان اینکه موضوع حقوق بشر قربانیان تروریسم در عرصه های علمی پژوهشی ایران مورد غفلت واقع شده است، افزود: در این راستا در عرصه بین المللی نیز با کمبود منابع و عدم انسجام محتوا مواجه هستیم، که همین امر زمینه مشورت پیرامون حقوق قربانیان تروریسم را در محافل هم اندیشی و گردهمآیی میان نخبگان، کارشناسان و اصحاب دانشگاهی را فراهم کرده است.
قهرمانی در رابطه با محتوای این کتاب توضیح داد: «قربانیان تروریسم در حقوق بین الملل» می تواند انگیزه ای برای تاسیس موارد حقوقی و در وهله بعد عاملی برای توسعه و تکوین حقوق قربانیان تروریسم در حقوق داخلی و بین المللی ایران شود.
نویسنده کتاب معتقد است بازشماری خلاء های قانونی حمایت از قربانیان تروریسم و ترغیب و متقاعدسازی مسئولان برای توجه و برطرف کردن این کاستی ها، از طریق ارائه مطالب و گفتمان مبتنی بر یافته های علمی و پژوهشی، تاثیر زیادی در متقاعد سازی مسئولیت در این مورد و پیگیری حقوق قربانیان از طریق مراجع رسمی بین المللی خواهد داشت.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :