جمعه 15 آذر 1398 |

موکب هنرمندان ایثارگر مروج فرهنگ عاشورایی است

10:41:0    1397/07/25 رئیس انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر در گفت و گو با حیات:

موکب هنرمندان ایثارگر مروج فرهنگ عاشورایی است

حیات: فعالیت های هنری در موکب هنرمندان ایثارگر، در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عاشورا نقش بسزایی دارد و تاثیراتش به مراتب بیش از سایر فعالیت های دیگر است.

رئیس انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر، برگزاری موکب هنرمندان ایثارگر را در راهپیمایی اربعین، فرصتی برای نشر فرهنگ ایثار برشمرد و گفت: امروز ما به مدت هشت سال است که در مراسم های مختلف از جمله مراسم راهپیمایی اربعین حضور پیدا می کنیم و آثار هنری خود را در اختیار زائران قرار می دهیم تا از این طریق بتوانیم ارادتمان را به امام حسین (ع) ابراز کنیم.
مجید آریا نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات در خصوص محصولات فرهنگی ارائه شده در مسیر کربلا اذعان کرد: ما محصولاتی در بخش های نگارگری، سفالگری، معرق و نقاشی در راهپیمایی اربعین ارائه خواهیم کرد. همچنین با حکاکی و نقش زنی تصاویر شهدا می خواهیم یاد و خاطره این بزرگواران را در بین مردم همچنان زنده نگه داریم. چرا که فعالیت های هنری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسزایی دارد و تاثیراتش به مراتب بیش از سایر فعالیت ها خواهد بود.
این جانباز 25 درصد با تاکید بر این که اولویت اصلی ما در مراسم اربعین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اذعان کرد: محصولات فرهنگی و هنری موکب انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر توسط بنده و استاد احمدی و کمال آذری تهیه شده است. همراه با محصولات هنری ارائه شده مشخصاتی از هنرمندان انجمن و اطلاعاتی از نمایشگاه های برگزار شده را در اختیار مردم و خانواده‌های شهدا قرار خواهیم داد تا زائران بیشتر با انجمن ما و نیز فعالیت های ایثارگران آشنا شوند.
وی ادامه داد: علاوه بر ما انجمن های دیگری از جانبازان و ایثارگران در مسیر راهپیمایی اربعین حضور دارند که ما هم همراه آنها سعی می کنیم با برنامه های فرهنگی و هنری خودمان در با شکوه برگزار شدن این مراسم سهیم باشیم. در این راستا برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر فرهنگ ایثار از هنرمندان بسیاری برای حضور در موکب انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر دعوت شده است.‎

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :