یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 |

تا اربعین حکم احراز شهدای حمله تروریستی اهواز داده خواهد شد

1397/07/24 آخرین وضعیت پرونده شهدا و مجروحان حادثه تروریستی اهواز در گفت و گو با حیات:

تا اربعین حکم احراز شهدای حمله تروریستی اهواز داده خواهد شد

حیات: تمام تلاش ما این است که نتیجه نهایی کمیسیون های مربوطه در خصوص شهدا و مجروحان تا اربعین اعلام شود. به همین خاطر تا کنون پرونده مجروحان و شهدای حمله تروریستی اهواز در شهرستان های استان خوزستان تشکیل شده است و در مراحل پایانی صدور حکم قرار دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در خصوص احراز شهادت و جانبازی حمله تروریستی اهواز گفت: بنا به دستور رئیس کل بنیاد شهید از همان روزهای اول وقوع حمله تروریستی، اقداماتی برای احراز شهادت و جانبازی شهدا و مصدومان این واقعه، شکل گرفت. در همین راستا طی جلساتی که با مسئولان امور ایثارگران سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و همچنین شورای تامین استانداری خوزستان داشتیم تاکید شد رای کمیسیون های ماده 134، 120 و 40 هرچه سریع تر داده شود.

عبدالرضا فرجیان در گفت و گو با پایگاه خبری حیات با اعلام این که سعی داریم تا اربعین، حکم احراز شهادت شهدای حادثه تروریستی اهواز داده شود، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که نتیجه نهایی کمیسیون های مربوطه در خصوص شهدا و مجروحان تا اربعین اعلام شود. به همین خاطر تا کنون پرونده مجروحان و شهدای آن حادثه در شهرستان های استان خوزستان تشکیل شده است و در مراحل پایانی صدور حکم قرار دارد.

فرجیان در خصوص درمان مجروحان حمله تروریستی اهواز بیان کرد: از آنجایی که هنوز مجروحان رژه اهواز پرونده شان در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل نشده است به همین خاطر با هماهنگی هایی که با ستاد حوادث غیر مترقبه و سازمان مدیریت بحران داشتیم، سعی کردیم روند درمان این عزیزان در بیمارستان های سطح استان به طور کامل انجام شود.

وی ادامه داد: از میان 69 مجروح اهواز حدود بیش از 40 نفر از مجروحان، احتمالا درصد جانبازی دریافت خواهند کرد. در این بین هم افرادی هستند که به خاطر فرار از محل حادثه دچار شکستگی دست و پا شدند اما جراحتشان در حدی نیست که بتوانیم برای گرفتن درصد جانبازی برای آنها پرونده تشکیل دهیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس درباره نهایی شدن پرونده مجروحان حمله تروریستی اهواز تصریح کرد: اکثریت کسانی که در این حادثه مجروح شدند از نیروهای مسلح بوده اند به همین خاطر تا زمانی که رای پرونده آنها در یگان محل خدمتشان داده نشود ما نمی توانیم برای دریافت درصد جانبازی پرونده آنها را به کمیسیون پزشکی بنیاد ارجاع دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید استان خوزستان تعداد شهدای رژه اهواز را 24 نفر اعلام کرد و گفت: از میان 24 شهید اهواز 18 نفر متعلق به سپاه، سه نفر متعلق به ارتش و یک نفر هم متعلق به نیروی انتظامی و دو نفر از شهدا هم از میان مردم عادی بوده اند. در میان مجروحان هم 8 نفر مردم عادی بوده اند و باقی از نیروهای کادر و یا سربازان نیروهای مسلح محسوب می شوند.

فرجیان در مورد تشکیل پرونده مصدومان مردمی هم یادآور شد: مردمی که در این حادثه، مجروح و یا مصدوم شدند می توانند با مراجعه به شورای تامین امنیت استان خوزستان اقدام به پیگیری درصد جانبازی کنند.

میلاد شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :