یکشنبه 27 مرداد 1398 |

جانبازان نخاعی نیاز بسیاری به تجهیزات پزشکی دارند

1397/07/23 آخرین وضعیت جانبازان نخاعی کشور در گفت و گو با حیات:

جانبازان نخاعی نیاز بسیاری به تجهیزات پزشکی دارند

حیات: جانبازان نخاعی امروز نیاز مبرمی به تجهیزات پزشکی دارند که بنیاد شهید با هماهنگی هایی که با بیمه دی دارد باید این مشکلات را برطرف کند.

رئیس انجمن جانبازان نخاعی در حاشیه اردوی جانبازان نخاعی در کردان کرج با اشاره به مهم ترین مشکلات جانبازان نخاعی کشور گفت: مهم ترین مشکلات جانبازان در حوزه درمانی و تجهیزات پزشکی خلاصه می شود. جانبازان نخاعی امروز نیاز مبرمی به تجهیزات پزشکی دارند که بنیاد شهید و امور ایثارگران با هماهنگی هایی که با بیمه دی دارد مثل گذشته می تواند ان ها را رفع کند. بیمه دی به عنوان حامی درمانی و بیمه ای جانبازان باید با حساسیت بیشتری مشکلات درمانی جانبازان را مورد توجه قرار دهد .

مهدی اسدزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اذعان کرد: یکی دیگر از مشکلات جانبازان نخاعی وضعیت معیشت آنها است.

وی ادامه داد: امروز جانبازان به دنبال اجرای ماده 38 قانون خدمات رسانی به ایثارگران هستند. در این قانون اعلام شده حقوق وظیفه جانبازانی که فاقد شغل هستند بر اساس مقررات، در نیروهای مسلح محاسبه و توسط نیروی مربوطه پرداخت شود. به همین خاطر نیاز است که مسئولان این قانون را به شکل کامل و جامع اجرا کنند.

اسدزاده، وجود اردوهای تفریحی و ورزشی را یکی دیگر از نیازهای مهم جانبازان برشمرد و گفت: امروز برای آن که بتوانیم روحیه جانبازان را در سطح بالا نگه داریم، نیاز است که اردوهای تفریحی- ورزشی موجود را بیشتر برگزار کنیم. اختصاص اعتبار توسط دولت می تواند باعث ایجاد نظم در برگزاری این اردوها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شود.

اسدزاده با اشاره به تعداد جانبازان نخاعی سراسر کشور، تصریح کرد: از زمان پایان یافتن جنگ تحمیلی تا کنون حدود 3 هزار و 800 جانباز نخاعی در کشور بودند که با فوت تعدادی از این عزیزان طی سال های گذشته، تعداد ایشان به یک هزار و 972 تنزل یافته است..

وی افزود: با این که تعدادی از این جانبازان عضو انجمن جانبازان نخاعی نیستند، اما با ارتباطی که با ما دارند ما از نقطه نظرات و پیشنهادات آنها در راستای هرچه بهتر اجرا شدن سیاست های انجمن استفاده می کنیم.

اسدزاده در خصوص گروه های پیگیری حاضر در استان های سراسر کشور بیان کرد: ما در تمامی استان های کشور به جز سه استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی گروه پیگیری مشکلات جانبازان را داریم. البته با اقداماتی که انجام داده ایم، گروه پیگیری استان کرمان در شرف تشکیل شدن است. از سوی دیگر جانبازان نخاعی استان های خراسان شمالی و جنوبی هم زیر نظر گروه پیگیری خراسان رضوی هستند و از طریق این گروه، مشکلاتشان را رفع می کنند.

شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :