پنجشنبه 15 خرداد 1399 |

تندیس سرداران شهید رییسی و دارا طراحی می‌شود

08:0:0    1397/07/21

تندیس سرداران شهید رییسی و دارا طراحی می‌شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، این سازمان اقدام به برگزاری فراخوان طراحی تندیس شهیدان رئیسی و دارا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایسنا، رضا حیدری‌زاده در این ارتباط با بیان اینکه پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی، مهم‌ترین رسالت کنونی ما است، گفت: شهدا مایه سربلندی، افتخار و عزت ایران اسلامی هستند و پاسداشت یاد این غیور مردان و زنان، پاسداشت بخشی از رشادت‌های آنان است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه دفاع و گسترش ارزش‌های اسلامی و انقلابی که در شعار همیشگی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» تبلور یافته است وظیفه همگان است، ادامه داد: شهامت و شجاعت ریشه در ذات مردان و زنان هرمزگانی دارد و در تمامی عرصه‌های انقلاب این دریادلان با حضور چشمگیر خود نقش بارزی در عرصه دفاع داشته و خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شهیدان دارا و رئیسی در مواجهه مستقیم با دشمن در راه دفاع از آب‌وخاک کشور اسلامی ایران به مقام شامخ شهادت نائل شدند، تاکید کرد: به‌منظور پاسداشت و بزرگداشت این دلاورمردی‌ها و رشادت‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در راستای اهداف و سیاست‌های کلان مجموعه شهرداری بندرعباس و به منظور ارتقای کیفیت سیما و منظر شهری و بهره‌مندی از آثار فرهنگی و هنری، این سازمان اقدام به برگزاری فراخوان طراحی تندیس شهیدان «اسدالله رئیسی» و «اسحق دارا» کرده است.

حیدری‌زاده محل نصب این تندیس‌ها را در بلوار طالقانی، روبروی ورودی خیابان شریعتی جنوبی اعلام کرد و افزود: مهلت ارسال آثار تا 24 مهرماه سال جاری است و هنرمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه حضوری به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس به آدرس بلوار شهید افروز شهابی‌پور، کوی آزاد شهر، کوچه هرمزگان 2 مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کنند.

اسحاق دارا، متولد سال ۱۳۴۵در روستای گیشان از توابع شهرستان بندرعباس و شهید اسدالله رئیسی هنگامی متولد روستای آغاسین از توابع شهرستان بندرعباس هستند که در پی اشغال و به آتش کشیدن سکوهای نفتی سلمان، نصر و مبارک توسط یگان‌های دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس، شاهد شکل گیری حماسه ناوچه جوشن ارتش و به دنبال آن حضور حماسی یگانی از نیروی دریایی سپاه در تقابل با نیروهای آمریکایی در ۲۹ فروردین سال ۱۳۶۷ بودیم. در جریان این حماسه، شهیدان "اسحاق دارا" و "اسدالله رییسی" دلاورانه در برابر تعرض نیروهایی از ناوگان دریایی آمریکا ایستادگی کردند و پس از ساقط کردن یک فروند از بالگردهای پیشرفته آنان، در شرایط نابرابر مورد هدف رزم ناو و بالگردهای آمریکایی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :