جمعه 3 خرداد 1398 |

جایزه ملی ایثار در بنیاد ملی نخبگان ثیت شود

1397/07/17 برگزیده جایزه ملی ایثار در گفت و گو با حیات:

جایزه ملی ایثار در بنیاد ملی نخبگان ثیت شود

حیات: جایزه ملی ایثار با ثبت در بنیاد ملی نخبگان می تواند در مسیر کمک به شکوفایی استعدادهای نخبگان جامعه ایثارگری موثر باشد.

غلامعلی دهقانی فرزند شهید و حائز رتبه برتر رشته برنامه ریزی درسی مقطع دکتری تخصصی ( PhD ) در جشنواره جایزه ملی ایثار در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: شرکت در جشنواره جایزه ملی ایثار دو بعد مادی و معنوی دارد. بعد مادی این جشنواره برای بسیاری از ما خانواده ایثارگران گرچه خوب است ولی بعد معنوی این جایزه اهمیت بیشتری دارد و باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

رتبه برتر جشنواره جایزه ملی ایثار درباره بعد معنوی جشنواره گفت: بعد معنوی این جایزه این است که باید برای نخبگان جامعه ایثارگری قابل استفاده باشد، به این معنا که اگر این جایزه در بنیاد ملی نخبگان ثبت ملی شود و جزء شاخص های عضویتی در مرکز نخبگان شناخته شود، بسیار در مسیر پیشرفت علمی دریافت کنندگان این جوایز تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال با ثبت این جایزه در شاخص های بنیاد ملی نخبگان، نخبگان جامعه ایثارگری می توانند طبق قوانین موجود، جذب هیئت علمی دانشگاه ها شوند و از این جایزه به صورت کاربردی استفاده کنند. اگر قوانین تصویب شده، درست اجرا شوند بسیای از مشکلات برطرف خواهد شد.

دهقانی گفت: در روز برگزاری جشنواره نیز این مسئله به معاون وزیر ابلاغ شد و ایشان نامه پیشنهادی بنده را به بنیاد ملی نخبگان استان فرستادند ، اما این مرکز در پاسخ نامه اعلام کرد که جایزه ملی ایثار همانند جوایز دیگر مانند جایزه جشنواره خوارزمی ارزشمند نیست.

وی درباره نحوه انتخاب ایشان در جشنواره ملی ایثار اظهار کرد: من جزء دانشجویان استعداد درخشان، دانشجوی نمونه دوره ارشد با معدل 18.66از دانشگاه شهید بهشتی، دانشجوی نمونه دکتری در دانشگاه تبریز با معدل 18 و پژوهشگر برتر حیطه کارمندی هستم و در حال حاضر در سمت معاون مدیر امور دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز مشغول فعالیت هستم.

دهقانی در پایان افزود: پدرم، شهید نجف علی دهقانی در سال 1362 به عنوان بسیجی استان تبریز به جبهه های نبرد حق علیه باطل در جنوب کشور اعزام شد و در آذر ماه سال 1365 در حالی که پدر 8فرزند بود، در اندیمشک به شهادت رسید.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :