یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 |

احداث بزرگترین موکب راهپیمایی اربعین توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

1397/07/16 دبیر کل کانون هنری نخبگان شاهد و ایثارگر در گفت و گو با حیات اعلام کرد:

احداث بزرگترین موکب راهپیمایی اربعین توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

حیات: بزرگترین موکب راهپیمایی اربعین توسط مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر احداث می شود. بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول مسیر کربلا حدود 12 موکب احداث می کند که تمامی خدمات ارائه شده در این مواکب رایگان است.

دبیر کل کانون هنری نخبگان شاهد و ایثارگر در خصوص برگزاری مراسم اربعین گفت: با توجه به سابقه و تجربه دوازده ساله ای که در مرز شلمچه برای خدمات رسانی به زائران کربلا داریم، توانسته ایم در حوزه های فرهنگی و هنری گام های موثری برداریم. در این راستا، در مواکب احداث شده اقدام به ارائه صنایع دستی، هنرهای تجسمی، نقاشی، کوله نویسی، تعزیه، نواخوانی، ماساژ درمانی و آموزش افسران سلامت می‌کنیم تا این مراسم بتواند پیام ما را به جهان مخابره کند.

پهلوان عباس عباسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات با اعلام این که از سوی ستاد عتبات عالیات حکم رسمی برای احداث مواکب در عراق دارند، اذعان کرد: هر سال که می گذرد علاقمندان بیشتری به برای شرکت در راهپیمایی اربعین اعلام حضور می کنند و طی چند سال اخیر بر تعداد زائران خارجی افزوده شده است چرا که بیشترین آنها مرز ایران را برای رفتن به کربلا انتخاب می کنند. به همین خاطر آمادگی و توانایی بالایی برای برقراری ارتباط با زائران خارجی داریم که بتوانیم استقبال خوبی از آنها به جا بیاوریم.

عباسی با اعلام این که بزرگترین موکب راهپیمایی اربعین متعلق به مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر است گفت: در طول مسیر کربلا حدود 12 موکب احداث می کنیم که تمامی خدمات ارائه شده در این مواکب رایگان است. این مواکب با نام مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر احداث خواهد شد که در این راستا ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و حتی رزمندگان بسیاری ما را همراهی خواهند کرد.

مسئول هماهنگی عتبات عالیات خرمشهر با اعلام این که در این چند ساله موکب مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر به عنوان موکب برتر در مراسم راهپیمایی اربعین شناخته شده است، تصریح کرد: حدود شش ماه است که برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم راهپیمایی اربعین در حال برنامه ریزی هستیم. از آنجایی که این راهپیمایی برای همه ما ایرانی ها از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است به همین خاطر سعی کردیم با احداث بزرگترین موکب در این مراسم امکانات بیشتری به زائران امام حسین (ع) ارائه دهیم.

وی ادامه داد: تا کنون حدود 700 هزار نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین اعلام آمادگی کرده اند که آمار اصلی را زمانی که همه در مرز حضور دارند می توانیم محاسبه کنیم. این درحالی است که تا کنون بسیاری از زائران خارجی به سمت مرز ایران حرکت کرده اند.

عباسی با اشاره به سازمان هایی که آنها را برای اجرای مراسم اربعین حمایت می کنند یاداور شد: علاوه بر حضور و فعالیت همیشگی مردم در این راهپیمایی، خیرین هم با نذورات خود ما را حمایت می کنند. از طرف دیگر از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد عتبات عالیات، بنیاد شهید و امور ایثارگران خرمشهر و اهواز و ستاد اجرایی تامین بهره مند هستیم که بتوانیم این مراسم را باشکوه تر از گذشته برگزار کنیم.

میلاد شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :