یکشنبه 17 آذر 1398 |

تهیه ۱۶۰۰ آلبوم معرفی شهدای دفاع مقدس گیلان

09:0:0    1397/07/16

تهیه ۱۶۰۰ آلبوم معرفی شهدای دفاع مقدس گیلان

رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان از تهیه اسناد معرفی شهدای دفاع مقدس گیلان در قالب آلبوم به صورت مستند خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایسنا، سرهنگ جوادی اظهار کرد: با همکاری سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا، اطلاعات و اسناد مربوط به یک هزار و ۶۰۰ شهید گیلان در دوران دفاع مقدس از بدو تولد تا زمان شهادت گردآوری و در قالب آلبوم مستند شد .

وی افزود: این اسناد شامل دست‌نوشته‌ها، عکس‌ها، مدارک تحصیلی و سجلی و وصیت‌نامه و غیره است که در حال حاضر در ستاد کنگره شهدای استان نگهداری می‌شود و طی یادواره‌های متعدد به خانواده‌های شهدا تقدیم خواهد شد.

جوادی با تاکید بر اینکه وجود گنجینه های مستند از شهدای استان، از آنها الگویی قابل لمس برای نسل حاضر و آیندگان میسازد، گفت: مرور خاطرات شهدا و حفظ یاد و کرامت آنان، بازدید از خانوادههای شهدا و همدلی با این عزیزان و وجود یک آلبوم مصور مستند برای دسترسی آسان به اطلاعات هشت هزار شهید استان از دیگر اهداف این طرح است .

رئیس ستاد کنگره شهدای گیلان فاز اول اهدای آلبومهای شهدا را همزمان با یادواره شهدای طلبه و روحانی عنوان کرد و گفت: ۱۵۷ شهید طلبه و روحانی در سراسر استان گیلان داریم که در قالب سه یادواره در شرق، غرب و مرکز گیلان یاد و خاطره آنان گرامی داشته خواهد شد و آلبوم گردآوری شده این شهدا به خانواده هایشان تقدیم خواهد شد.

وی محل برگزاری یادواره شهدای طلبه و روحانی شرق گیلان را آستانه اشرفیه عنوان کرد و افزود: یادواره شهدای طلبه و روحانی در مرکز استان همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی در ۱۱ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد .

جوادی در پایان خاطرنشان کرد: آلبوم معرفی شهدای استان گیلان طی بازدید از خانواده های شهدا توسط فرماندهان سپاه و نیروهای بسیجی اهدا خواهد شد .

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :