شنبه 16 آذر 1398 |

زمان اردوی جانبازان اعصاب و روان با نظر پزشک مشخص می شود

14:0:0    1397/06/31 تشریح برنامه های اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

زمان اردوی جانبازان اعصاب و روان با نظر پزشک مشخص می شود

حیات: زمان اردوهای جانبازان اعصاب و روان به شهرهای دیگر و حتی اردوهای تفریحی نیز با نظر پزشک مشخص می شود تا ایشان در بهترین زمان ممکن به اردو بروند.

مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام اینکه بنیاد شهید در طول سال برنامه های مختلف سیاحتی و زیارتی برای جانبازان و ایثارگران برگزار می کند، گفت: از آنجایی که جانبازان اعصاب و روان همیشه در آسایشگاه بستری هستند به همین خاطر امکان فرستادن آنها به اردوهای مختلف وجود ندارد. ولی با رایزنی هایی که انجام دادیم اردوی مشهد این بزرگواران انجام شد.

سید مستجاد حسینی در گفت و گو با خبرنگار حیات ضمن اشاره به وضعیت جانبازان اعصاب و روان، اعزام این جانبازان به مسافرت های برون شهری را منوط به تشخیص مسئولان بیمارستان خواند و اذعان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برای استان های سراسر کشور سهمیه سفرهای زیارتی و درمانی تفریحی تعلق می گیرد و این عزیزان با نظر پزشک متخصص خود می توانند به شکل گروهی و یا همراه با خانواده خود به مسافرت بروند و از لحاظ روحی تقویت شوند.

مستجاد حسینی اردوی جانبازان بیمارستان نیایش مشهد را چهار روزه خواند و بیان کرد: ما سعی کردیم که اکثریت جانبازان عزیز را بر اساس نظر پزشک به مشهد اعزام کنیم.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید با تاکید بر این که انجام اردوهای تفریحی شرایط روحی مناسبی را برای جانبازان ایجاد می کند گفت: این که چقدر این مسافرت می تواند بر روحیه این عزیزان تاثیر داشته باشد بستگی به میزان آسیب پذیری آنها دارد که باید پزشکان متخصص در این خصوص اظهار نظر کنند. ولی با توجه به تجربیات گذشته، می دانیم که اعزام جانبازان به اردوهای مختلف برون شهری موجب خواهدشد تا آنها روحیه شاداب تری پیدا کند و بنابراین کمتر در بیمارستان بستری باشند.

وی با اعلام اینکه برنامه اعزام جانبازان به مشهد مقدس از قبل برنامه ریزی شده بود گفت: این که گفته می شود چون در خواست جانبازان برای سفر به مشهد از صدا و سیما پخش شده، بنیاد اقدام به اعزام جانبازان به مشهد کرده است، به هیچ وجه درست نیست. مکاتبات ما از سال قبل برای اعزام این جانبازان انجام شده و برنامه ریزی های انجام شده بر اساس نظرات پزشکان متخصص از قبل صورت گرفته است.

حسینی ادامه داد: اما از آنجایی که سال گذشته مسئولان بیمارستان تشخیص دادند، شرایط برای مسافرت جانبازان نیایش مناسب نیست به همین خاطر اردوی زیارتی این جانبازان عزیز به تعویق افتاد. با این وجود سعی می کنیم متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم برنامه های سیاحتی و زیارتی جانبازان و ایثارگران در تمامی استان ها انجام شود.

حسینی با اشاره به اردوی های مختلفی که از سوی بنیاد برای جانبازان انجام شده گفت: سال گذشته ما اردویی برای جانبازان بیمارستان میلاد شهریار به همت معاونت بهداشتی و درمانی بنیاد شهید برگزار کردیم. این اردو در رامسر برگزار شد و جانبازان همراه با خانواده های خود در برنامه های آموزشی، درمانی و ورزشی شرکت کردند و سبب شد تا آنها از شرایط روحی بهتری نسبت به گذشته بر خوردار شوند.

وی در پایان افزود: به همین منوال تلاش داریم در آینده برنامه های تخصصی در بخش های فرهنگی، ورزشی، درمانی و مددکاری برای جانبازان برگزار کنیم تا دستاورد بیشتری به لحاظ روحی و درمانی، از اردوهای اجرایی نصیب جانبازان عزیز شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :