یکشنبه 30 تیر 1398 |

«لشکر فاطمیون»، تازه‌ترین اثر روح‌الامین رونمایی شد

1397/06/21

«لشکر فاطمیون»، تازه‌ترین اثر روح‌الامین رونمایی شد

تازه‌ترین اثر نقاشی حسن روح‌الامین با نام «لشکر فاطمیون» در نگاه‌خانه سوره حوزه هنری رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از خبری حوزه هنری، تازه‌ترین اثر نقاشی حسن روح الامین با نام «لشکر فاطمیون» با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، میثم مرادی رئیس حوزه هنری استان خراسان رضوی، داوود ضامنی مدیر امور استان‌های حوزه هنری، خسرو زینال پور و خالق اثر محسن روح‌الامین رونمایی شد.

این اثر نمایانگر صحنه‌ای مفهومی از اعزام تیپ فاطمیون مدافعان حرم به سوریه است که مورد استقبال حضرت فاطمه (س) قرار گرفته‌اند. این اثر با استفاده از تکنیک رنگ و روغن روی بوم در ابعاد 100 در 120 سانتی‌متر خلق شده است.

حسن روح‌الامین متولد 1364 در تهران است. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی بوده و فعالیت خود را از سال 1382 با تصویرسازی آغاز کرد. در ادامه نیز با خلق آثار متعدد موفق به برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور در رشته تصویرسازی و نقاشی شد. تدریس در دانشکده‌های هنر و داوری جشنواره‌های متعدد تجسمی از دیگر فعالیت‌هایی است که حسن روح‌الامین در کارنامه علمی ـ هنری خود به ثبت رسانده است. آثار نقاشی حسن روح‌الامین که غالبا مضمونی مذهبی دارند، در چند سال گذشته مورد توجه کارشناسان هنرهای تجسمی و مخاطبان انبوه واقع شده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه به غیر از ایام تعطیل با مراجعه به نگارخانه سوره حوزه هنری، واقع در خیابان سمیه، از این اثر بازدید کنند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :