شنبه 31 فروردین 1398 |

پدر شهیدم انگیزه اصلی فعالیت های هنری من بود

1397/06/19 نخبه هنرمند شاهد در گفت و گو با حیات:

پدر شهیدم انگیزه اصلی فعالیت های هنری من بود

حیات: پدرم در قسمت توپخانه ارتش مشغول به فعالیت بود و در اوقات استراحت خود از مناطق جنگی عکاسی می کرد که اکنون بخش عمده ای از عکس های او را در موزه شهدا قرار دارد.

مرضیه مهربان پژوه نخبه هنرمند شاهد در خصوص نحوه ورود خود به عرصه هنر گفت: مهمترین انگیزه ام برای ورود به عرصه هنر، پدرم بود، وی علاقه زیادی به عکاسی داشت. ایشان در قسمت توپخانه ارتش مشغول به فعالیت بودند و در اوقات استراحت خود از مناطق جنگی عکاسی می کرد که اکنون بخش عمده ای از عکس های او در موزه شهدا قرار دارد.

مرضیه مهربان پژوه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری حیات در خصوص تحصیلات خود اذعان کرد: من بعد از اخد مدرک دیپلم گرافیک در دانشگاه هنرهای زیبا تحصیلات خود را در رشته مجسمه سازی در مقطع کارشناسی به پایان رساندم. بعد از فارغ التحصیلی به عنوان کارشناس هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار شدم که بعد از دو سال فعالیت هنری، این بار در رشته تصویرسازی، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آزاد دریافت کردم.

مهربان پژوه با اشاره به این که اکنون به عنوان کارشناس امور هنری معاونت هنری تالار وحدت مشغول به فعالیت است، تشریح کرد: تا کنون 16 نمایگشاه گروهی در بخش های مجسمه سازی، نقاشی و تصویرسازی برگزار کرده ام که طی این مدت 8 نمایشگاه انفرادی داخلی و همچنین بین المللی در کشورهای فیلیپین و بوسنی هرزگووین داشته ام.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت های هنری من به شکل وورک شاپ در حوزه دفاع مقدس انجام شده است ولی تا کنون به شکل خصوصی در این زمینه، اثر هنری خاصی ارائه نداده ام.

این نخبه هنرمند شاهد تصریح کرد: یکی از اثرهای جذابی که طراحی کرده ام مجسمه ای با موضوع دفرماسیون و متشکل از طرح ماهی به نام «زندگی و مرگ» است که در ارتفاع یک متر و هفتاد سانتیمتر با متریال سنگ در فرهنگسرای ارسباران نصب شده است.

مهربان پژوه با بیان اینکه تصویرسازی بخش دیگری از فعالیت های هنری وی به حساب می آید، گفت: در کنار سایر فعالیت های هنری خود به تصویرسازی کتاب کودک و نوجوان هم مشغول هستم که در این زمینه تصویرسازی 7 کتاب را انجام داده ام. از سوی دیگر در زمینه ترجمه هم فعالیت هایی داشته ام و سعی کردم فعالیت های کسانی را به زبان فارسی برگردانم که توجه چندانی به آنها نشده است.

میلاد شویکلو

 
 


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :