پنجشنبه 21 آذر 1398 |

اجرای قوانین ایثارگری برنامه ششم توسعه از مطالبات رزمندگان است

13:0:0    1397/06/10 تاکید مشاور استاندار کردستان در امور ایثارگران در گفتگو با حیات:

اجرای قوانین ایثارگری برنامه ششم توسعه از مطالبات رزمندگان است

حیات: اجرایی شدن اعطای 5 درصد جانبازی به رزمندگانی که حداقل 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه دارند از مطالبات رزمندگان برای استفاده از تخفیف شهریه دانشجویی توسط فرزندانشان است.

مشاور استاندار کردستان در امور ایثارگران با اعلام این که اشتغال مهمترین دغدغه جامه ایثارگری در سطح استان محسوب می شود گفت: طی چند سال اخیر با اقداماتی که انجام داده ایم سعی کردیم مشکل اشتغال در بین خانواده ایثارگران رفع شود اما از آنجایی که قانون برای ما محدودیت هایی را لحاظ کرده است نمی توان بیش از سهمیه های قانونی فرزندان ایثارگر را پذیرش کنیم.

ابوبکر کریمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات ادامه داد: اگر دولت بتواند منابع مالی مورد نیاز در جهت اشتغال زایی را تامین کند بسیاری از مشکلات شغلی استان حل خواهد شد. با وجود محدودیت در تخصیص سهمیه ها ما تلاش کردیم از طریق برگذاری کلاس های آموزش مهارت فنی در مراکز مختلف، فرزندان ایثارگران را وارد مرحله جدیدی از اشتغال زایی کنیم.

وی افزود: کلاس های آموزش مهارت فنی علاوه بر آنکه می تواند استعداد فرزندان ایثارگران را بارور سازد، آنها را در جهت راه اندازی انواع شغل ها آماده می کند و این اقدام در بلند مدت سبب خواهد شد تا مشکل بیکاری در استان کردستان تا حدودی رفع شود.

کریمی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به خانواده ایثارگران گفت: ما در اقدامی دیگر در جهت رفع نیازهای شغلی فرزندان ایثارگر و همچنین رونق دادن به کارآفرینی استان اقدام به پرداخت تسهیلات بانکی کردیم که در این زمینه گام های موثری برداشته شده است..

وی افزود: اما اگر بخواهیم نیازهای شغلی ایثارگران را به طور کامل رفع کنیم باید تلاش های بسیاری از سوی دولت شکل گیرد. هرچند ما به زعم خود در استانداری کوتاهی نداشته ایم، اما ایجاد اشتغال نیاز به سرمایه گذاری دارد که در این زمینه دولت باید ما را همراهی کند.

بخشدار سابق اورامان در خصوص اجرای قوانین برنامه ششم توسعه اذعان کرد: خداروشکر در این زمینه مشکلی وجود ندارد و مباحثی همچون اعاده به خدمت ایثارگران و شغل های همتراز آنان بدون هیچ مشکلی به طور کامل اجرا شده است. این در حالی است که ما در جهت ارائه یک مقطع تحصیلی بالاتر به ایثارگران هم موفق بوده ایم.

کریمی در خصوص مشکلات تحصیلی خانواده ایثارگران بیان کرد: با توجه به مندرجات قانون برنامه ششم توسعه، رزمندگان دارای 6 ماه سابقه خدمت داوطلبانه در جبهه باید حداقل 5 درصد جانبازی اعطا شود و در این صورت فرزندان ایشان که در حال تحصیل هستند شامل 30 درصد تخفیف شهریه می شود. اما هنوز این قانون جنبه اجرایی پیدا نکرده است در حالی که یکی از مطالبات رزمندگان است.

میلاد شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :