یکشنبه 22 تیر 1399 |

درک مفهوم ایثار مردم را به از خودگذشتگی ترغیب می کند

14:0:0    1397/05/24 برگزیده دوم مستند رادیویی در چهارمین جشنواره خبرنگاران برتر رسانه ها در گفت و گو با حیات:

درک مفهوم ایثار مردم را به از خودگذشتگی ترغیب می کند

حیات: : اگر مفهوم ایثار بین مردم نهادینه شود مسلما جامعه به سمت از خودگذشتگی و نوع دوستی بیشتری حرکت خواهد کرد.

برگزیده دوم مستند رادیویی در چهارمین جشنواره خبرنگاران برتر رسانه ها و فضای مجازی با تاکید بر این که پرداختن به موضوع ایثار در رسانه‌ها جای کار بیشتری دارد، گفت: متاسفانه رسانه‌ ها توجه چندانی به موضوع ایثار نداشته‌اند، اما از آنجایی که ما خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت به این حوزه تعهد داریم تلاشمان را خواهیم کرد تا گوشه ای از ارزش‌ های ایثار را نمایان کنیم.

تکتم اعتبار در گفت و گو با خبرنگار حیات افزود: ما هر چه داریم از خون پاک شهداست و اگر آرامشی در مملکت حکمفرماست به خاطر جانفشانی های ایثارگران است. برای همین است که تاکید داریم که به موضوع ایثار باید بیش از اینها پرداخته شود.

اعتبار در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث شده تا رسانه ها کمتر به حوزه ایثار و ازخودگذشتگی توجه کنند؟ تصریح کرد: فکر می‌کنم رسانه های ما هنوز مفهوم واقعی ایثار را به خوبی درک نکرده اند. چراکه عمق معنای ایثار اینقدر وسیع است که برای درک آن باید تامل بیشتری شکل بگیرد. از طرفی دیگر کم شدن انگیزه و افزایش دغدغه‌های مردم در زندگی به کم رنگ شدن موضوع ایثار در جامعه دامن زده است.

وی ادامه داد: اگر معنای ایثار در بین مردم نهادینه شود مسلما جامعه به سمت از خودگذشتگی و نوع دوستی بیشتری حرکت خواهد کرد و در تمامی حوزه ها ایثار و مهرورزی به بهترین شکل نمود خواهدیافت.

این خبرنگار رادیویی خراسان جنوبی در پایان با اشاره بر این که روزگاری ایثار بخشی از زندگی مردم بود، گفت: در دوره انقلاب و جنگ، مردم دل مشغولی های زیادی داشتند ولی برای کمک به انقلاب و رزمندگان از هیچ کوششی دریغ نمی کردند، اما اکنون گسترش موضوعات حاشیه ای باعث کاهش توجه مردم به اثار شده و همین نگاه در دوری مردم از یکدیگر دخیل بوده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران