یکشنبه 30 تیر 1398 |

شهید عباس روستا: از تفرقه و دوگانگى بپرهیزید

1397/05/17

شهید عباس روستا: از تفرقه و دوگانگى بپرهیزید

شهید «عباس روستا» در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: از شما می‌خواهم امام را الگو و اسوه خود قرار دهید و از رهنمودهاى او استفاده ببرید و از تفرقه و دوگانگى بپرهیزید، چون تفرقه باعث ازهم پاشیدگى وحدت و در نتیجه نابودى انقلاب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از دفاع پرس از شیراز، شهید «عباس روستا» یکی از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس، در بخشی از وصیت‌نامه خود، همگان را به اتحاد و پرهیز از تفرقه و دوگانگی دعوت کرده است.

در متن وصیت‌نامه این شهید والامقام آمده است:

سلام به بت‌شکنان قرن، به رهروان راه حسین (ع)، به پیکارگران و شورآفرینان راه توحید، به رزمندگان مخلص خدا که تابع هوا و هوس نشده و بر روى آمال نفسانى و دنیوى خط بطلان کشیده‌اند.

سلام بر روح الله؛ اسوه تقوى و ایمان و شجاعت که این انقلاب را با رهنمودهاى خویش و با همراهی، وحدت و انسجام امت به پیش برد.

اکنون که انقلاب به سیر تکاملى خود ادامه می‌دهد و به پیش می‌رود، تمامى افراد جامعه در جهت پیشبرد اهداف عالیه اسلام موظفند تلاش کنند.

دشمنان با ایجاد جنگ، مى‌خواستند سدى بر سر راه این انقلاب بگذارند و مانع صدور آن به مسلمانان و مستضعفین جهان باشند، ولى نقشه‌شان نقش برآب شد و مصداق آیه «و مکرو مکرالله والله خیرالماکرین» شدند و به حمد‌الله روزبه‌روز این انقلاب مستحکم‌تر در صحنه‌ها ظاهر شد.

از شما می‌خواهم امام را الگو و اسوه خود قرار دهید و از رهنمودهاى او استفاده ببرید و از تفرقه و دوگانگى بپرهیزید، چون تفرقه باعث ازهم پاشیدگى وحدت و در نتیجه نابودى انقلاب می‌شود.

انسان در مرحله اول باید خودشناسى پیدا کند تا بعد به درجه خداشناسى برسد، مرحله‌ای که تنها یاد خدا است که آرامش دهنده قلوب می‌باشد.

در این راه، از هوا و هوس و آرزوهاى دور و دراز و رذایل اخلاقى، خود را بشویید و خود را به اعمال و اخلاق انسانى و روحانى آراسته کنید همچون بهار که فصل شکفتن و دگرگونى است؛ و چه خوش آن زمان و آن طراوتى که از این درجه به‌وجود مى‌آید.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :