یکشنبه 30 تیر 1398 |

جشنواره تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت تمام طیف‌های فکری را پوشش می‌دهد

1397/05/17

جشنواره تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت تمام طیف‌های فکری را پوشش می‌دهد

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: اهداف شهدا و ایثارگران فراتر از جریان‌های سیاسی و اجتماعی است و تلاش کردیم تمام رسانه‌ها را با هر نوع نگرش در جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت جذب کنیم و خوشبختانه تمام طیف‌های فکری در این حوزه پوشش داده شده‌اند.

به گزارش «ایثار»، علیرضا کریمیان روز سه‌شنبه 16 مردادماه در مراسم اختتامیه «جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت» با اشاره به برگزاری چهارمین دوره این جشنواره گفت: پس از برگزاری 4 دوره از این جشنواره به بسیاری از اهداف مد نظر در این زمینه رسیده‌ایم و شاهد رشد قابل‌توجهی در تولید آثار، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی هستیم.
وی با اشاره به رشد 25 درصدی شرکت کنندگان در چهارمین «جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی» در حوزه ایثار و شهادت نسبت به سال گذشته، گفت: فراخوان ارسال آثار در تاریخ 12 خرداد 1397 اعلام شد و تا 22 تیرماه ادامه داشت که در طی این مدت، 1350 اثر توسط 734 نفر از اصحاب رسانه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در گستره استانی ۴۷۴ نفر شرکت‌کننده با ۸۳۱ اثر و در گستره کشوری ۲۶۰ نفر شرکت‌کننده با ۵۱۹ اثر در جشنواره شرکت کردند.
کریمیان با اشاره به تجمیع جشنواره تجلیل از خبرنگاران و جشنواره تقدیر از فعالان جبهه مجازی ایثار و شهادت گفت: این کار به دلایل مختلفی انجام شد که مهم‌ترین آن صرفه‌جویی در منابع بود. همچنین به دلیل ایجاد محدودیت در برخی پیام‌رسان‌های خارجی در اواخر سال گذشته و شروع به فعالیت در پیام رسان‌های داخلی در زمان اندک باقی مانده تا برگزاری جشنواره، تولید محتوا در این زمینه محدود بود و از طرفی اکثر فعالان رسانه‌ای حوزه ایثارگری عمومآ در فضای مجازی به نحوی فعالیت دارند و به عبارتی نوعی همپوشانی بین رسانه‌ها شکل گرفته است.
وی افزود: امروز تعداد محدودی از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت در این جشنواره تقدیر می‌شوند، اما بی‌شک تمام خبرنگاران این حوزه برنده هستند زیرا در حوزه‌ای مقدس قلم می‌زنند و دعای خیر ایثارگران همواره همراه آنان است.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه قطعاً تعداد بیشتری از افرادی که در این جشنواره شرکت کرده‌اند، در رسانه‌ها مشغول به فعالیت در حوزه ایثار و شهادت هستند، گفت: باید تلاش کنیم تمام فعالان این حوزه را به سمت حضور در این جشنواره همراه کنیم.
کریمیان ادامه داد: اهداف شهدا و ایثارگران بسیار فراتر از جریان‌های سیاسی و اجتماعی است و بر همین اساس تلاش کردیم تمام رسانه‌ها را با هر نوع نگرش در این جشنواره جذب کنیم و خوشبختانه تمام طیف‌های فکری در این حوزه پوشش داده شده‌اند.
وی افزود: بررسی آثار دریافتی نشان می‌دهد در رسانه‌های همه جریانات سیاسی و اجتماعی، در گستره سراسری و استانی کمابیش به حوزه ایثار و شهادت پرداخته شده است و این بیانگر آن است که وجه مشترک تمام جریانات سیاسی و اجتماعی، حوزه ایثار و شهادت است که می‌تواند زمینه مناسبی در وحدت ملی تلقی شود.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: برای رعایت عدالت و عدم سوگیری در انتخاب‌ها، خبرنگاران فعال در رسانه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جشنواره شرکت نکرده‌اند.
کریمیان در پایان همچنین از تمام مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ستاد، استان‌ها و سازمان‌های تابعه که در برپایی این جشنواره تلاش کردند، تقدیر و تشکر کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :