پنجشنبه 8 آبان 1399 |

ذخیره مرخصی برای خانواده شهدای بازنشسته

13:28:0    1399/07/01

ذخیره مرخصی برای خانواده شهدای بازنشسته

پرسش: آیا به خانواده هایی که سال 90 و 93 بازنشستگی دریافت کردند سنوات مرخصی تعلق میگیرد یا خیر؟

اولا: برای تمامی شهدایی که به بازنشستگی نایل آمده اند علاوه بر پاداش پایان خدمت ذخیره مرخصی آنان محاسبه و پرداخت می گردد. بنابراین پاداش پایان خدمت تمامی شهدای حالت اشتغال که از بنیاد حقوق دریافت می نمایند توسط بنیاد تامین اعتبار و پرداخت می گردد.همچنین ذخیره مرخصی شهدای مردمی به عهده بنیاد بوده و به همراه پاداش پایان خدمت محاسبه و پرداخت میگردد و ذخیره مرخصی شهدای لشگری و کشوری توسط یگان مربوطه می بایست محاسبه و پرداخت گردد. 

دوما: از زمان ابلاغ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در سال 1391 ذخیره مرخصی تعدادی از شهدا توسط یگان مربوطه پرداخت نگردید که براساس ماده 87 قانون برنامه ششم مطالبات ذخیره مرخصی شهدای سالهای 1391 الی 1395 پس از تامین اعتبار توسط دولت به عهده بنیاد قرار گرفت. که در شش ماهه اول سال 1399 تامین اعتبار و پرداخت گردید(ملاک محاسبه ذخیره مرخصی ماده 53 قانون جامع می باشد).


 

مرجع: معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران

jahate_ettelaaa@

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران