چهارشنبه 25 تیر 1399 |

توضیحات درباره بیمه تکمیلی ایثارگران

09:52:0    1399/03/13

توضیحات درباره بیمه تکمیلی ایثارگران

سخنگوی معاونت بهداشت و درمان بنیاد: در بیمارستان‌های دولتی 90 درصد هزینه‌ها از طرف دولت با همان بیمه پایه تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود و 10 درصد باقیمانده که توسط بیمار پرداخته می‌شود، با ارائه فاکتور و ارائه آن به بیمه تکمیلی، دریافت می‌شود.

به شخصه با هر فردی که می گوید در بیمارستان دولتی از او برای انجام هر درمانی هزینه مازاد بر 10درصد گرفته شده، همراه می‌شوم و به بیمارستان مورد نظر مراجعه می‌کنم. امکان ندارد، بیمارستان دولتی از جانباز پول اضافی دریافت کند، در این صورت قطعاً مرتکب تخلف شده است.
دو نوع بیمه در کشور وجود دارد، بیمه پایه و بیمه تکمیلی. در خصوص بیمه پایه، با در اختیار داشتن هر یک از بیمه‌ها به‌عنوان مثال، بیمه تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، بازنشستگان و خدمات سلامت که شامل همه مردم می‌شود، در تمامی بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی، خدمات به‌صورت رایگان ارائه می‌شود اما در خصوص بیمه مکمل که با استفاده از آن بیمار به بیمارستان خصوصی مراجعه می‌کند، میزان هزینه کرد فاصله بین بیمه پایه و مکمل باید توسط بیمه تکمیلی به بیمارستان پرداخت شود.
در خصوص بیمارستان‌های خصوصی با استفاده از بیمه تکمیلی و ارائه نامه از بنیاد شهید، 100 درصد هزینه‌ها به‌صورت رایگان و بر اساس تعرفه‌های مربوطه با بیمارستان‌های طرف قرارداد است.
هر جانبازی از 5 تا 70 درصد در برخورداری از بیمه تکمیلی یکسان است. هیچ بیمارستان دولتی نمی‌تواند از پذیرش جانبازی امتناع کند یا از او هزینه‌های اضافی بگیرد.
در بیمارستان‌های خصوصی که طرف قرارداد نیستند هم قبل از انجام درمان یا عمل جراحی مورد نظر، هزینه‌ها برآورد می‌شود و با ارائه معرفی نامه از بیمارستان، 70 درصد هزینه به‌صورت نقدی به شخص پرداخت می‌شود و 30 درصد باقیمانده با ارائه سند نهایی از سوی جانباز باید ظرف 45 روز پرداخت شود.
تاکنون تمامی بدهی‌ها به بیمارستان‌ها پرداخت شده و در سال‌جاری طبق روال یعنی کمتر از 45 روز هزینه‌های انجام شده بازپرداخت می‌شوند. مواردی هم که تاکنون وجود دارد و بر زمین مانده به‌دلیل نقص مدارک بیمار است و در صورت تکمیل پرونده در بازه زمانی یاد شده مبالغ پرداخت خواهد شد. 
در حال حاضر نیز بیش از 6500 مرکز، تحت پوشش هستند و از میان آنها 639 بیمارستان با ما قرارداد دارند. در تهران هم تاکنون با 84 بیمارستان دولتی و خصوصی تسویه کامل شده است.
چنانچه جانبازی تاکنون موفق به دریافت مبالغی که هزینه کرده نشده، می‌تواند در اسرع وقت با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر بنیاد شهید منطقه مراجعه و در کم‌ترین زمان با او تسویه حساب خواهد شد .

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران