سه شنبه 21 آبان 1398 |

حق وحقوق شهید پس از فوت والدینش

1398/08/18

حق وحقوق شهید پس از فوت والدینش

حیات:برادرم سال 60 شهید شده است. در زمان شهادت پدرم فوت شده و فقط مادر در قید حیات و برادرم مجرد بود. مادرم سال 89 فوت کردند و بعد از فوت مادرم ما هیچ اقدامی برای حق و حقوق متعلق به وی نکردیم ایا اکنون حقی که از شهید به مادرم تعلق بگیرد توسط خواهر و برادران قابل پیگیری است و اگر هست باید کجا مراجعه کنیم؟

دبیر کمیسیون ماده ١٦ رسیدگی به شکایات ایثارگران: چون اکثر والدین شهدای مجرد در سنین نوجوانی و جوانی بویژه در زمان انجام خدمت سربازی تحت تکفل فرزند شهیدشان شناخته نمی شوند، بنابراین صرفا از مستمری مخصوص والدین شهدا تا زمان حیات برخوردار می شوند و سایر امتیازات از جمله انواع تسهیلات مانند وام مسکن و غیره مشروط به حیات والدین است و پس از فوت این امتیازات به برادران و خواهران شهدا منتقل نمی شود!

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :