پنجشنبه 28 شهریور 1398 |

شرط تدفین ایثارگران درامامزاده ها

1398/06/03

شرط تدفین ایثارگران درامامزاده ها

حیات: مادر من مادر شهید است و با توجه به بیماری سختی که دارد از ما خواسته پس از فوت ایشان را در امامزاده طاهر کرج دفن کنیم. ایا این کار امکان پذیر است؟ هزینه ان چقدر می شود؟

مدیرکل مسکن و امور گزارهای بنیادشهید وامور ایثارگران: تدفین ایثارگران در امامزاده ها بر اساس وقفنامه موجود در امامزاده صورت می گیرد و بنابراین مجوز دفن و هزینه ان نیز توسط متولیان امامزاده صادر می شود. اما ردیف 4 بند ث ماده 88 قانون برنامه ششم می گوید: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان اوقاف و امور خیریه مکلفند به‌منظور ارج نهادن به والدین، همسران و فرزندان شهدا و آزادگان و همسران و فرزندان آنان، جانبازان و همسران و فرزندان جانبازان بیست‌و پنج‌درصد (25%) و بالاتر و رزمندگان با سابقه حضور شش‌ماه و بالاتر در جبهه را با رعایت مفاد وقفنامه در امامزادگانی که دفن اموات در آنها مجاز می‌باشد و آرامستان‌ها بدون اخذ هزینه اقدام نمایند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :