چهارشنبه 5 آبان 1400 |

در راه هدف و عقیده باید با نفس مبارزه کرد

14:18:0    1400/05/11

در راه هدف و عقیده باید با نفس مبارزه کرد

شهید حسین اسماعیلی‌فر گفت: برادر! کسی که نتوانسته باشد با نفس مبارزه کند نمی تواند در راه هدف و عقیده از منافع چشم بپوشد.

به گزارش حیات شهید حسین اسماعیلی‌فر متولد 5 شهریور سال 1347 در دزفول می‌باشد. پس از شروع جنگ تحمیلی و با وجود نرسیدن به سن قانونی در لباس یک رزمنده بسیجی به میدان نبرد شتافت و در نهایت 11 مرداد ماه در شرق بصره بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
آنچه در پی می‌آید متن وصیت‌نامه این شهید بزرگوار است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت پدر و ننه و برادران محترم:
پس از عرض سلام و سلامتی امیدوارم که حالتان خوب باشد و [در] پناه ایزد یکتا زندگی خود را به آخر برسانید. پدر جان! در فکر من نباش که الحمد لله راهی که رفتم راه حسینیان است. و سلام بر تو پدر جان اگر خطایی از من سرزده است مرا ببخشید که حتماً می‌بخشید و سلام بر تو ای ننه بزرگم که از کوچکی مرا بزرگ کردی که بدین‌جا رسیدم و در همین راه جان خود را فدای اسلام می‌کنم.
و سلام بر تو ای برادر خوش اخلاقم، علی جان! امیدوارم که در زندگی موفّق و پیروز باشید. برادر علی جان! اگر شهادت نصیبم شد برای من هیچ ناراحت نباشید و لباس سیاه [نپوشید] و عزاداری برایم نکنید. مگر خون من از دیگر برادران شهرمان که شهید شده اند رنگین تر است؟ برادر! کسی که نتوانسته باشد با نفس مبارزه کند نمی تواند در راه هدف و عقیده از منافع چشم بپوشد.
« ...انا لله و انا الیه راجعون »، « ما از خداییم و به سوی او بازگشت می کنیم .»
برادر! امید این که حرف‌های مرا بپذیرید، برادر جان! قرآن مجید می‌فرماید با آنان که با شما می‌جنگند بجنگید. و سلام بر تو ای برادر کوچکم امیدوارم زندگی خود را به خوبی بگذرانید. سفارش می‌کنم که یعقوب را خوب نگهداری کنید و از او خیلی مراقبت کنید که این که پشتوانی است برای شما. ضمناً در آخر سلام گرمی به همه خویشاوندانم می‌رسانم و دیگر عرضی ندارم.
خداحافظ، به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر.
خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار.
والسلام.

 


مرجع: وصیت‌نامه شهدای استان خوزستان
 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران