چهارشنبه 5 آبان 1400 |

چرا مردن با عزّت را بر زندگی با ذلّت مقدم نداریم؟

12:1:0    1400/04/22

چرا مرگ با عزّت را بر زندگی با ذلّت مقدم نداریم؟

شهید محمد امتی گفت: ما می‌دانیم که هر جانداری عاقبتش مردن است، پس چرا مرگ با عزّت را بر زندگی با ذلّت مقدم نداریم؟ چرا راه امام حسین(ع) را نپیماییم؟ چرا حرف های فرزند امام حسین(ع)، امام خمینی را گوش ندهیم؟

به گزارش حیات، شهید محمد امتی متولد 21 اسفند ماه سال 1329 در شهرستان اهواز است، وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه  به کارگری در یک کارخانه مشغول شد و در نهایت 10 تیر ماه سال 64 توسط گروهک منافقین در اهواز به شهادت رسید.
آنچه در پی می‌آید وصیت‌نامه این شهید بزرگوار است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و با سلام بر کلیه شهداء گلگون‌کفن اسلام و با آرزوی پیروزی رزمندگان اسلام وصیت نامه خود را شروع می کنم. ابتدا سخن را از جنگ آغاز می‌کنم، به گفته امام عزیزمان: «جنگ، جنگ است و عزّت و شرف ما در گرو همین مبارزات است .» ما می‌دانیم که هر جانداری عاقبتش مردن است، پس چرا مردن با عزّت را بر زندگی با ذلّت مقدم نداریم؟ چرا راه امام حسین(ع)را نپیماییم؟ چرا حرف های فرزند امام حسین(ع)، امام خمینی را گوش ندهیم؟
پس ای برادران! باید هر چه مقاوم تر در مقابل کفار ایستاد. باید همیشه این را مد نظر داشت که آمریکا طبل تو خالی است و شوروی از او بدتر و منافقین از همه مزدورتر و ذلیلتر. خلاصه، ای برادران حزب الله! از شما می‌خواهم همیشه جبهه و پشت جبهه را داشته باشید تا هرچه زودتر به امید خدا و یاری امام زمان(عج) و پایداری امّت شهیدپرور ریشه فساد از عالم کنده و ا نشاءالله اسلام به تمام جهانیان شناسانده شود. در پایان از خانواده محترم که حق زیادی بر گردن من دارند حلالیت می طلبم و رفتن به جبهه را وظیفه و تکلیف شرعی خود می‌دانستم.
خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، خمینی [...]را نگهدار.
محمد امتی
منبع: وصیت‌نامه شهدای استان خوزستان
انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران