چهارشنبه 5 آبان 1400 |

دفاع از شجره‌ی طیبه انقلاب مرا به جنگ کشاند

10:39:0    1400/04/14

دفاع از شجره‌ی طیبه انقلاب مرا به جنگ کشاند

شهید غلامرضا آلویی گفت: امروز که مسئله اسلام در یک طرف و تمامی کفر و شیاطین در طرف دیگر آن مطرح است و ما به عنوان خدمتگزار اسلام و مسلمین و انسانی که علاوه بر مسئولیت شرعی و الهی، شرف و حیثیت نیز ایجاب می‌کند که در این دفاع مقدس همه مایملک خویش را که در نهایت جان خود می‌باشد، برای احیای این شجره طیبه نثار کنم.

به گزاش حیات، شهید غلامرضا آلویی متولد 1 مرداد ماه سال 44 در شهرستان دزفول است او دیپلم رشته تجربی را داشت و تا قبل از شهادت به شغل خیاطی مشغول بود. با شروع جنگ تحمیلی لباس سپاه را بر تن کرد و به جنگ رفت در نهایت در 7 تیر ماه سال 65 در منطقه زیباکنار هنگام آموزش نظامی در آب غرق شد.
آنچه در پی می‌آید وصیت‌نامه این شهید بزرگوار است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله...»
حمد و سپاس مخصوص آن خدایی است که هیچ کس جز ذات اقدس الهی نمی‌تواند و زبان شکرگزاری و سپاسگزاری او را دارد.
با سلام و درود بر خاتم انبیاء محمد مصطفی(ص) و حضرت فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار (ع) و با سلام فراوان بر شهیدانی که برای حاکمیت توحید و اسلام عزیز جوهره وجود خویش را با سرخی خون مطّهر نموده و به مولای خود تقدیم نموده‌اند.
اما وظیفه شرعی خود دانستم در این چند ساعتی که به خاتمه زندگی مادی مانده و وقت آن رسیده که این دار فانی را وداع گویم، تکالیفی بر دوشم بود که خواستم برایم بجای آورید.  ولی قبل از آنها این مطلب را متذکر شوم  که  من به عنوان فرزندان اسلام و لبیک گویان ابی عبدالله) در صحرای کربلا و وارثان پیام زینب(س) و منتظران حضرت مهدی(عج) و سربازان خمینی، وظیفه الهی خود دیدم که در این مقطع حساس و سرنوشت ساز که مسئله اسلام در یک طرف و تمامی کفر و شیاطین در طرف دیگر آن مطرح است و ما به عنوان خدمتگزار اسلام و مسلمین و انسانی که علاوه بر مسئولیت شرعی و الهی، شرف و حیثیت نیز ایجاب می‌کند که در این دفاع مقدس همه مایملک خویش را که در نهایت جان خود می‌باشد، برای احیای این شجره طیبه نثار کنم و در عوض، رضا و خشنودی حق تعالی را برای خود خریداری کنم و این بهترین هدیه یک خلیفه الله به مولای خویش است، برای کسی بصیرت داشته باشد.

اگر جسدم بدست نیامد به مسئولین مربوطه فشار نیاورید چون که این راه این مسائل را هم دارد و کسی که برای هدفی والا در این راه گام بر می‌دارد، این مسائل را برای خود حل کرده است.
مطلب دیگر این که هرکس بخواهد یک حرف و یا یک کلمه به خاطر من به اسلام و جمهوری اسلامی عزیز که با خون شهدا قد علم کرده بد بگوید، این حقیر راضی نیستم و نمی‌خواهم بر سر مزارم حاضر شود، چون که همه کسانی که مرا می‌شناسند هدفم را می‌دانند.
«پایان زندگی هر کس به مرگ اوست
جز مرد حق که مرگ وی آغاز دفتر اوست»
منبع: وصیت‌نامه شهدای استان خوزستان
انتهای پیام/
 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران