جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

از مردم می‌خواهم که مرا حلال کنند

08:0:0    1399/10/19 حسنعلی ابراهیمی جوزدانی:

از مردم می‌خواهم که مرا حلال کنند/ هدف ما غلبه بر هوای نفس است

شهید ابراهیمی جوزدانی در بخشی از وصیت نامه خود می نویسد: اگر ما بتوانیم در جهاداکبر پیروز شویم خواهیم توانست در جهاداصغر که همان جنگ با دشمنان است پیروز گردیم.

نام و نام خانوادگی: حسنعلی ابراهیمی جوزدانی
تاریخ تولد: 18/ 2/ 1344
محل تولد: روستای جوزدان از توابع شهرستان نجف‌آباد
نام پدر: محمدعلی
نام مادر: کوکب
تحصیلات: پایان دوره ابتدایی
شغل: کشاورز
یگان اعزامی: بسیج
تاریخ شهادت: 19/ 10/ 1365
محل شهادت: شلمچه
نحوه شهادت: اصابت ترکش به سر و صورت
مزار: گلزار شهدای شهرستان نجف‌آباد

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِلّاَ تَنفِرُوا یُعَذِّبْکُمْ عَذَابًا أَلِیمًا وَیَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَیْرَکُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شَیْئًا وَاللُّهَ عَلَی کلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ ». (توبه آیه 39)

بدانید که اگر در راه دین خدا برای جهاد بیرون نشوید، خدا شما را به عذابی دردناک معذب خواهد کرد و قومی دیگر برای جهاد بجای شما بر می گمارد و شما بخدا زیانی نرسانده اید و خدا بر همه چیز تواناست.

شاید هیچ انقلابی مثل انقلاب ایران مورد تهاجم واقع نشده و وظیفه ماست تا حیثیت اسلام و کشورمان را حفظ کنیم. (امام خمینی)
مقدسات دینی ما مورد هجوم دشمنی قرار گرفته؛ همه موظفند از آن دفاع کنند؛ این وعده تخلف ناپذیر الهی است که اگر او را یاری کنید، او شما را یاری خواهد کرد.

با حمد و سپاس بی‌کران بر خداوند سبحان یاری‌گر حزب‌الله و با درود صلوات بر انبیا و فرستادگانش خاصه حضرت ختمی مرتبت محمدبن‌عبدالله(ص) و بر جانشینان گرامیش از حضرت علی(ع) مرد جهاد و محراب تا حضرت قائم حجه‌بن‌الحسن عسکری ارواحناله‌فدا معشوق گران‌بهای رزمندگان و با سلام فروان بر امام امت، قلب تپنده مستضعفان جهان، فرمانده کل قوا امام خمینی وصیت‌نامه خود را شروع می کنیم.

خدایا! حال که آماده سفر شده‌ام، با کوله‌باری گناه به سویت می‌آیم. بارالها! تو را به مقربان درگاهت قسمت می‌دهم که از گناهانم درگذر؛ و توفیق شهادت با معرفت کامل که نصیب بندگان خاص خود می‌کنی نصیبم فرما. ایزدا! معبودا! ببخش که جز به فضل و بخشش تو امیدی دیگر ندارم «إلِهَِی وَ رَبیِّ مَنْ لیِ غَیرُْکَ ». بارالها! تو خود شاهدی که تنها معشوق من، شرکت در جبهه جنگ، یاری دین و رضای تو بوده و همیشه از پیروزی و غلبه بر هوای نفس، جهاد اکبر را خواستار بوده‌ام چون که اگر ما بتوانیم در جهاد اکبر پیروز شویم خواهیم توانست در جهاد اصغر که همان جنگ با دشمنان است پیروز شویم. چون تنها هدف ما جنگیدن و کسب پیروزی در قبال دشمن نیست بلکه غلبه بر هوای نفس است که خود پیروزی جهاد اصغر را به‌دنبال دارد. حضرت علی می فرماید: «اشجع الناس من غلب هواءی » شجاع ترین مردم کسی است که بر هوای نفس خود چیره شود.

سخنی هم با مادرم دارم، ای مادر عزیز! مرا ببخشید که در طول عمرم فرزند خوبی برای شما نبودم ولی به احترام خون شهدا مرا حلال کن که اگر مرا حلال نکنی فردای قیامت هیچ جوابی ندارم بدهم در مقابل شهدا روسیاهم. من راضی نیستم کسانی‌که دشمن امام و آیه‌الله‌خامنه‌ای و رفسنجانی و انقلاب هستند در عزای من شرکت کنند و ای ملت قهرمان! از شما می خواهم که امام را تنها نگذارید و جبهه‌ها را گرم نگهدارید و با کسانی که به امام و بسیج تهمت می‌زنند و یا شعار علیه این‌ها می‌دهند قاطعانه رفتار کنید و جلوی آن‌ها را بگیرید و از مردم می‌خواهم که مرا حلال کنند.

حسنعلی ابراهیمی

29/ 9/ 1365

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران