جمعه 14 آذر 1399 |

در جبهه انسان خدا را می بیند

13:4:0    1399/04/09 بمناسبت سالگرد شهادت شهید محمد مهدی اشرفیان

در جبهه انسان خدا را می بیند

شهید محمد مهدی اشرفیان فرزند غلامحسن در 4 خرداد سال 1342 در خانواده ای مذهبی و پیرو روحانیت، در مشهد مقدس، متولد شد.7 ساله بود که به محیط آموزشی قدم گذاشت و در 11 سالگی فرائض و واجباتش بخصوص نماز و روزه را انجام می داد. وی پس از سپری کردن دوران راهنمایی در هنرستان صنعتی سید جمال الدین اسد آبادی مشغول به تحصیل شد و در کنار تحصیل بخشی از اوقات خود را صرف فراگیری علوم اسلامی و حوزه کرد و نیز برای تامین مخارج تحصیلش به بنایی می پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری حیات، محمد مهدی، با شروع نهضت اسلامی در 9 دی 57 در صف مبارزان علیه نظام استبدادی شاهنشاهی قرار گرفت و در تظاهرات ها حضوری فعالی داشت و با همراهی برادرش اعلامیه های امام را پخش می کرد، در حین مبارزات انقلاب یک بار تیر به او اصابت کرد و یکبار هم دستگیر شد.  شهید اشرفیان پس از پیروزی انقلاب مطالعات خود را وسعت بخشید و فعالیت هایش در بسیج را با تلاش بیشتر ادامه داد.  در سال 60، دیپلم خود را گرفت و این فراغت فرصت مناسبی برای استمرار فعالیت هایش در انجمن اسلامی و آموزش های ایدئولوژی بود. وی در 3 خرداد سال 61 راهی جبهه شد و سرانجام در 9  تیر همان سال در درگیری مستقیم با دشمن در شلمچه به شهادت رسید.
بخشی از وصیت نامه شهید به شرح زیر است:
 بسم الله الرحمن الرحیم « افضل الاعمال انتظار الفرج » 
  حمد و سپاس خدای یکتا و بی همتای را که حتی اراده ظلم نسبت به هیچ موجودی را ندارد و زبان نتواند از پس ستایش او براید . و با درود و سلام به خاتم النبیین حضرت محمد (ص) رهاکننده و ندا دهنده انسانها از جهل و نادانی بسوی توحید و یکتا پرستی و کلمه توحید و با درود به امام مهدی اخرین ثمره پاک خاندان عصت و طهارت که با بودنش در جبهه های حق علیه باطل انسان را دیوانه خودش می کند و من این روز بزرگ و روز جهانی مستضعفین را به همه شما خانواده عزیزم تبریک می گویم و با درود به روان پاک شهدای اسلام و انقلاب اسلامی و با درود به حسین زمان خمینی کبیر ، اسطوره تقوا ، پرخاشگر علیه مستکبرین و و قاسطین .....
مادر عزیزم که باید الگویت زهرا (علیها سلام ) عزیز باشد و نباید از اینکه فرزندت در راه کسی گام بر می دارد که او را خلق کرده است ، ناراحت باشی و گریه کنی بلکه دعا کن و از خدا بخواه  که او را موفق کند که گامهایش بردارد. لااقل مورد رضای او باشد. پدرم درجبهه انسان خدا را می بیند و بویی را حس می کند که برخاسته از چهره زیبایی است که همه در انتظار ش هستند و آن کسی نیست جز حجه ابن الحسن مهدی که نمی دانم این بنده گناهکار خدا روزی او را خواهد دید یا نه ؟
پدر جان شاید ما یک حمله دیگر بیشتر نداشته باشیم که امیدواریم که کار صدام یکسره شود و رزمندگان ما به یاری مردم فلسطین برسد...انشاء الله روزی باشد که پشت سر امام خمینی نماز وحدت را در قدس، معراج جسمانی رسول اکرم بخوانیم. مهمترین کلام یک مسلمان این است که خدا را به زبان بیاورد و او را در وجودش احساس کند وبا تمام وجودش پی به عظمت و  شکوه و جلال او ببرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران