چهارشنبه 1 بهمن 1399 |

دلنوشته ی یک سرباز وظیفه که توفیق شهادت یافت

12:32:0    1399/04/07 بمناسبت سالگرد شهادت شهید توفیق رمادی

دلنوشته ی یک سرباز وظیفه که توفیق شهادت یافت

خط سرخ شهادت، خط آل محمد (ص) و علی (ع) است و این افتخار از خاندان نبوت و ولایت به ذریه طیبه آن بزرگواران و به پیروان خط آنان به ارث رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید توفیق رمادی فرزند یدالله در 22 مرداد ماه سال 1339 در خانواده ای مومن در شهر تبریز متولد شد. وی در خانواده ای پر از مهر و صمیمیت رشد یافت و تحصیلات خود را  تا دوران متوسطه ادامه داد. شهید رمادی بر حسب وظیفه ی دفاع از کشور اسلامی به خدمت سربازی رفت و با اشتیاق فراوان دوره های آموزش های نظامی لازم را گذراند و در تیپ دوم لشکر 21 حمزه که در آن روزها مسئولیت دفاع و انجام عملیات در منطقه دهلران را داشت، رشادت های فراوانی نشان داد و سرانجام در 7 خرداد 61 در درگیری مستقیم با دشمن در منطقه دهلران به شهادت رسید. 


بخشی از وصیت نامه شهید به شرح زیر است:
سلام بر مهدى (عج ) و نائب بر حقش امام خمینى و درود بر امت مسلمانى که چون کوه در برابر استکبار جهانى ایستاده است .
شکر خداى را که نعمت شهادت، بر این بنده در بند ارزانى کرد و مرا از شکنجه تکرار لحظه ها...پرستش دنیا و زنجیرها علائقى که زمین گیرم کرده بود، آزادى بخشید و روح در انتظار پروازم را به سوى خویش فرا خواند.
و اما شما اى بندگان صالح خدا .........
به یارى امام امت، این (عبدالله ) و (ولى الله ) و نائب امام زمان (عج ) بشتابید که تنهائى او و جدائى شما از او تفرقه و تشتت و ذلت و خوارى برایتان بدنبال خواهد داشت.
عزیزانم :در تقویت سپاه، ایثارگرانى که خار چشم امپریالیسم جهانى به سرکردگى امریکایند بکوشید و از تسلط گروه یا قشرى خاص بر آن ممانعت بعمل آورید که سپاه باید بازوى مسلح ولى فقیه زمان باشد و بدانید که تقویت سپاه به سلاح سنگین تنها یک شعار نیست بلکه فریاد در گلو شکسته ی هر شهیدى است که در کربلاى ایران بخون خفته است .باید دانست که استکبار جهانى، با شکست عراق در این جنگ دست از غارت پابرهنگان زمین برنخواهد داشت و این خوى شیطانى امپریالیسم، هیچ گاه از بین نخواهد رفت. بنابراین جنگ تحمیلى عراق علیه ایران آخرین جنگ نخواهد بود. بس باید براى تداوم انقلاب و پاسدارى از خون هزاران شهید ارتش بیست میلیونى را سازماندهى کرده و جبهه ی جهانى مستضعفین را تشکل بخشید و با رهنمودهاى امام و به مرور زمان سیستم ارتش را تغییر داده و ارتشى مکتبى با بافتى هماهنگ بوجود آورد که این است هاله انقلابى در جریان عمل و در متن ابتلائات امکان پذیر خواهد .
و شما پدر و مادرم :در شهادت من، دعا کنید که این قربانى از طرف خدا پذیرفته شود، که دعاى پدر و مادر مستجاب خواهد شد (انشاالله ). و از اماممان درس صبر و شهادت بیاموزید و در وصال من به محبوبم شاد باشید که فرزندتان به منتهاى آرزوى خویش رسیده است. من نیز به انتظار برادران خویشم که در حضور اولیاء خدا به دیدار شهیدان بشتابند.
ملتمس دعا از عموم مومنین , و به امید شفاعت روح خدا خمینى در حضور خداى رحمان و رحیم از این بنده عاصى و به انتظار مغفرت خداى غفور و رحیم.              
والسلام -توفیق رمادى


( نوشته اى از شهید توفیق )  در بهمن ماه 60
شهیدان قبل از شهادت به " شهود"می رسند.           
آنها "لقاء رب خویش "را با تمام وجود درک می‌کنند و زیبائى لقاء ا...را لمس می‌کنند.
آنها دیگر به این دنیاى حقیر و " توپ بازى بزرگترها"راضى نیستند.
...دنیاى کوچک و حقیر آنها را راضى نمی‌کنند حتى " بهشت "نیز "بام آرزوهایشان "نیست.
آنها به سر شورى دگر دارند لقاء رب خویش را باز می خواهند.
آنها فقط به یک چیز راضیند و آن لقاء ا....است. 
"بام بلند آرزوهایشان و "شور"دیدار یارشان آنها را از بازی هاى حقیر زندگى مصونیت می بخشد و زنجیرهاى علائق دنیویشان را از هم می گسلد. آنها دیگر "حیوان دربند"نیستند بلکه "انسانى آزاد"و سرفرازند.
دنیا توان فریب چنین بندگانى را ندارد و شیطان را در دل اینان راهى نیست، آن‌ها به انتظار لقاء یار خویش نشسته‌اند و در حقیقت، "شهیدان قبل از شهادت به "شهود "می رسند.   

مزار مطهر این شهید بزرگوار در گلستان شهدای وادی رحمت در شهر تبریز واقع می باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران