دوشنبه 7 مهر 1399 |

  خبر شهادتم را آورند، شکرگزاری و افتخار کنید

13:31:0    1399/03/19 بمناسبت سالگرد شهادت شهید محرم حقی آلوچلو

خبر شهادتم را آورند، شکرگزاری و افتخار کنید

شهید محرم حقی آلوچلو فرزند عسگر، در 21 شهریور سال 45، در یک خانواده متدین در شهرستان میاندواب استان آذربایجان غربی متولد شد. وی در دوران انقلاب در راهپیمایی ها و تظاهرات های ضد رژیم شاه شرکت می کرد و با علاقه به فعالیت های انقلابی می پرداخت. شهید حقی طی دوران تحصیلش فردی فعال بود و نسبت به پیشرفت انقلاب و پیشبرد اهداف اسلامی نهایت تلاشش را می کرد. صبح ها درس می خواند وبعد از ظهر ها به کارهای مسجد می پرداخت و در روزهای تعطیل هم کارگری می کرد. وی مقید به نماز شب و در رفتار و کردارش فردی صبور و شکیبا بود. شهید حقی در سال 64، بعلت فعالیت های زیاد در کارهای انجمن اسلامی و بسیج اقتصادی نتوانست در امتحانات نهایی دبیرستان پذیرفته شود و یکسال مردود شد. او که هوای رفتن به جبهه را در سر داشت در 7 فروردین سال 65، به جبهه رفت و در 19 خرداد سال 65 در حالی که 20 ساله بود، در حوادث ناشی از جنگ به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، بخشی از وصیت نامه شهید به شرح زیر است:

«از دیدگاه اسلام اعمالی را که انسان ها انجام می‌دهند همانند کالبد بی‌جانی است که روح آن را نیت تشکیل می‌دهد و در حقیقت نیت شکل دهنده اعمال انسانی است همانا ارزش اعمال به نیت‌هاست و هر کسی را آنچه که نیت کرده پاداش اوست ....همانا خدای عزوجل نگاه به صورتها و اموالتان نمی‌کند بلکه نظر به دلها و اعمالتان می‌نماید که هر نوع حرکتی با هر انگیزه‌ای جهاد اسلامی نیست بلکه فقط جهادی اسلامی است که درراه خدا و برای رضای او باشد .
نیت سبب می‌شود غیر رزمنده اجر رزم در راه خدا و غیر شهید اجر شهید را دریافت نماید . اری از دیدگاه اسلام آن کس شایستگی مدال پر افتخار مجاهد فی سبیل الله را دارد که جز او و عشق به او کسی دیگر و معشوق دیگر در دلش نباشد .....
انسان مقامی بالاتر از فرشته‌ای که در درگاه الهی باشد بیشتر دارد عمر خودتان بی‌جهت مصرف نکنید، بیدار باشید که همیشه در میان روح و جسم و بعد غریزه حیوانی جنگ است ......سعی کنید که بعد معنویتان بر بعد حیوانی غلبه کند تا تبدیل به میکروب سرطانی نشوید و جامعه را آلوده نکنید. 
به واجبات اهمیت زیادی بدهید از غیبت و تهمت دوری کنید، زیرا باعث از بین رفتن حسنات می‌شود . پیغمبر (ص) فرمودند «امتی الصلوه و ما ملک ایمانکم»
«یعنی به دو چیز خیلی اهمیت بدهید یکی به نماز و دیگر به زیر دست امت من »
و سعی کنید همیشه با وضو باشید زیرا هر کس همیشه وضو داشته باشد تمام کارهایش رنگ خدای پیدا می‌کند .
اما پدر و مادر عزیزم وقتی خبر شهادت من برایتان آوردند شکر گذاری کنید و افتخار کنید .
خدا نکرده طوری گریه نکنید که دوستانم ناراحت شوند و دشمنان خوشحال شوند نمی‌گویم گریه نکنید چون اگر دل بشکند دیگر انسان خودش را نمی‌تواند نگه دارد،  ولی فقط و فقط برای ابا عبداله امام الحسین و اصغرش گریه کنید و فقط برای رضای خداوند گریه کنید و برای شهیدانی که مادر و پدر نداشتند گریه کنند گریه کنید اما صبر و استقامت داشته باشید.»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران