دوشنبه 6 بهمن 1399 |

پاسدار خون شهدا باشید

19:34:0    1399/02/23 بمناسبت سالگرد شهادت شهید ابراهیم خلیل عبادی قره کوره

پاسدار خون شهدا باشید

شهید ابراهیم خلیل عبادی قره کوره، فرزند عبادالله در 20 خرداد سال 1344، در خانواده ای مذهبی در بستان آباد آذربایجان شرقی به دنیا آمد. وی از دوران کودکی در کنار پدربزرگ خود شیخ مهدی اخلاقی، درس های زیادی درباره‌ی دین مبین اسلام آموخت. شهید عبادی فردی مودب، آراسته، مسئولیت پذیر، مهربان، متواضع، شجاع، در کارها منظم و همیشه در کمک به دیگران پیشقدم بود. وی به دلیل علاقه به ورزش کشتی و وزنه برداری در این رشته ها فعالیت می کرد و در هر فرصتی که پیش می‌آمد به مطالعه می پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید عبادی، بسیار به پدر و مادرش احترام می گذاشت و با اعضای خانواده رفتار گرم و صمیمی و توام با احترام داشت. در تابستان ها پس از پایان سال تحصیلی کار می کرد و دستمزدش را به خانواده تقدیم می کرد. شهید به فعالیت های فرهنگی و تبلیغی علاقه داشت و نخستین فردی بود که در هسته مقاومت مسجد جامع عضو شد و پیشنهاد تشکیل بسیج در بستان آباد را داد. او با افراد با تقوا ارتباط داشت و برای خانواده های شهدا و رزمندگان احترام خاصی قائل بود و به دلیل علاقه ی وافری که به  امام (ره) داشت، چندین بار به دیدار ایشان نائل شد. او اهل نماز اول وقت و نماز شب بود و شهید چمران را الگوی زندگی خود می‌دانست.
شهید عبادی با توجه به اینکه در دوران راهنمایی فعالیتش را در بسیج آغاز کرد، بعنوان مربی عقیدتی سیاسی نیز در پایگاه ها و مساجد فعالیت داشت. وی برای رسیدگی به مستمندان به روستاهای اطراف سرکشی می کرد و مسئولیت بازرسی به مساجد و برگزاری نماز های جمعه، جماعت، دعای کمیل و توسل و بسیاری از اوقات هم مسئولیت نگهداری از مهمات جنگی را در مسجد برعهده داشت. شهید عبادی دانش آموز دوم دبیرستان بود که تصمیم گرفت که به جبهه برود و 7 ماه هم در جبهه حضور داشت. هنگامیکه از مرخصی می‌آمد وقتش را تنظیم می‌کرد و احوال فامیل و آشنایان را جویا می شد. این شهید بزرگوار  سرانجام در 23 اردیبهشت سال 63، در حالیکه برای شناسایی به همراه چند نفر دیگر به منطقه رفته بود، توسط ضد انقلابیون به مقام والای شهادت نائل آمد.


فرازی از وصیت نامه شهید ابراهیم خلیل عبادی 
«...از موقعى که  خود را شناخته ام مذهب مقدس شیعه اثنى عشر جعفرى را قبول نموده ام، من معتقد به انقلاب   مقدس اسلامى خودمان به رهبرى امام خمینى بوده و خود مقلد ایشان بوده و هستم. بنابراین اعتقاد به  بسیج   و سپاه که تداوم دهنده راه اصیل انقلاب اسلامى و مدافع حریم انقلاب اسلامى و شعائر  مقدس اسلام بوده و هست، روى آوردم تا من هم بتوانم، در این سپاه و لشکر حضرت ولى عصر دین خود را  به اسلام ادا بنمایم و چون به این اعتقادم  ایمان آورده بودم در این راه در مقابل  کسانى که سنگ اندازى در هر زمان و مکانى می‌کردند مقاوم ایستادم و بخود  تزلزل  راه ندادم...
اگر می خواهید تداوم دهنده راه  عزیزان باشید وانتقام خون این پاکیزگان و خالصان درگاه  معبود را از  دشمنانشان بگیرید و پاسدار خون اینها باشید و پیام اینها را به جهانیان برسانید، این براى شما بس است که فقط مقلد واقعى و پیرو واقعى نائب برحق حضرت  امام زمان (عج) و رهبر کبیر انقلاب امام خمینى، باشید و به  گفته هایش گوش داده و عمل نمائید و در این راه  هیچ مسئله اى شما رادلسرد نکند، که کار براى خدا    دلسردى ندارد و همیشه پشتیبان ولایت فقیه ( که تداوم  دهنده   خط انبیاء   می باشند) باشید که قرآن نیز   می فرماید، "اطیعوالله و اطیعو الرسول و اولى الامر  منکم" تا آسیبى به مملکت و اسلام نرسد و به امت قهرمان     و شهید پرور و خانواده خودم و پدرو مادر عزیزم توصیه می کنم که هیچوقت خانوده شهدا و مزار شهدا را از یاد   نبرید و همیشه احترام آنها رانگه دارید تا امام زمان از شما  راضى باشد  و به عبادت معلولینانقلاب در  بیمارستان ها و خانه هایشان بروید.»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران