دوشنبه 6 بهمن 1399 |

چه عزت‌ و سعادتی  بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام

16:17:0    1399/02/20 بمناست سالگرد شهادت پاسدار شهید محمود احتشامی

چه عزت‌ و سعادتی بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام

شهید محمود احتشامی فرزند مرتضی، در 22 دی ماه 1339، در منطقه شمیران تهران در خانواده ای مذهبی متولد شد. وی دبیرستان را تا سال چهارم ادامه داد، اما موفق به اخذ مدرک دیپلم نشد و با شروع تظاهرات های مردمی علیه رژیم پهلوی مانند دیگر برادران دینی خود در این تظاهرات و راهپیمائی ها حضوری فعال داشت و همچنین نوارها و رساله های امام را پخش می کرد. وی با پیروزی انقلاب فعالیت های خود را در مساجد ادامه داد و در سال 58 به عضویت سپاه در آمد و با شروع جنگ تحمیلی نیز از طرف سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد. شهید احتشامی سرانجام در 20 اردیبهشت سال 61، بر اثر ترکش خمپاره در درگیری مستقیم با دشمن در جبهه شلمچه به مقام والای شهادت نائل آمد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، فرازی از وصیت نامه شهید محمود احتشامی به شر زیر است:
« با درود به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامى ایران و مرجع عالم تشیع حضرت آیت الله العظمى نائب الامام روح الله الموسوى الخمینى دام ظله العالى و با درود به روان پر فتوح تمامى شهداى اسلام تا حال که با خونشان نهال انقلاب اسلامى را آبیارى نمودند و درود به پویندگان و ادامه‌دهندگان راه آنان و درود به مادران صبور شهیدان که همچنان زینب‌وار بسان مادر وهب فرزندان خود را راهى جبهه‌هاى اسلام مى‌نمایند.
اسلام مکتبى است نجات‌بخش و غیر از مکاتب ساخته شده دست بشرى می باشد که هر کدام یکدیگر را به آرمان و هم مسلک خود دعوت مى‌کنند. اسلام مکتب صلح است. مکتب نجات‌دهنده بشر از زیر ظلم و ستم و غارتگرى می باشد، آنجا که حقوق خود را در خطر ببیند حکم دفاع و جهاد در راه آرمان خود مقرر فرموده است. 
فرد مومن و معتقد به 5 اصل مکتب اسلام (توحید-عدل -نبوت و امامت -معاد)و اعتقاد استوارى که به روز (معاد)دارد....باید مسلما دفاع و جهاد را براى این مکتب با عشق به شهادت برگزیند. وآنچنان که مکتب امر فرموده است به تحقق برساند.
انسانها می میرند چه خوب که با سعادت و عزت و سربلند بمیرند .چه سعادتى و عزتى والاتر و عالى‌تر از شهادت، شهادت در راه الله و اسلام. 
شهادتى که راه ادامه‌دهندگانش را مستحکم و متقن مى‌دارد ودنباله‌روى راه شهیدان صدر اسلام را تا پیروزى نهائى ادامه مى‌دهند. 
من زنده، خواهان شهادتم اگر رحمت و نعمت الهى (شهادت)شامل حالم شد برایم گریه مکنید و سیاه مپوشید و اى کاش که صدها جان داشتم و صدها بار شهید می شدم و زنده می شدم و شهید می شدم....
اللهم الرزقنى شهاده فى سبیلک
اى امت مسلمان، پیروى کنید رهنمودهاى حضرت امام را، حفظ کنید خط امام را که حفظ خط امام حفظ اسلام و قرآن است .خداى نکرده امام عزیز را تنها مگذارید و مستحکم کنید پشتیبانى خود را از روحانیت اصیلى که سالیانى در راه الله کوشیدند و ما را از اسارت و بندگى نجات داده‌اند و نتیجتا استقلال و آزادى و جمهورى اسلامى ایران را به رهبرى زعیم عالیقدر امام امت خمینى بت شکن به پیروزى رساندند تا بتوانیم این مملکت را بدور از وابستگى شرق و غرب اداره کنیم. از جنگ تحمیلى که بین حق و کفر است خسته نشوید چنانچه در طول زندگانى حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امیر (ع) و بلکه تمامى ائمه جنگ و محاصره اقتصادى و .....بود.پیروى روش آنان را همچنان ادامه خواهید داد انشاءالله و تا سرنگونى کفر و شرک و نفاق از پاى نخواهید نشست.
اى گروهکهاى منحرف هدایت بشوید به وسیله اسلام، اسلام نجات‌دهنده بشر از زیر یوغ استعمار و استثمار و بندگى است و به خود آئید و به فکر مرگ باشید دست به ترور نزنید می دانم که این حرفها براى شما سودمند نیست و همچنان در منجلاب فساد هستید. درآیید از این منجلاب گندیده، پس اى امت اگر هدایت شدند که نخواهند شد به حکم قرآن با آنان عمل کنید.
اى ملت شهید داده، فرزند و عزیز از دست داده 
شما که با مالتان و جانتان جهاد نمودید در رفع کمبودها بکوشید آخر مملکت یک عمر زیر دست اجانب و تحت تسلط آنها بوده است.یارى دهید مسئولین مملکتى را تا انشاءالله به امید خداوند مملکتى اسلامى و آزاد، نه وابسته بشرق و نه وابسته به غرب داشته باشید....
در خاتمه بایستى بگویم که اینجانب وابسته به هیچ گروهى و انجمنى نمى‌باشم.
به امید دیدار با الله
والسلام»
محمود احتشامى

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران