یکشنبه 18 خرداد 1399 |

آرزوی من نصرت اسلام، پیروزی قران و ثبات نظام جمهوری اسلامی‌است

12:57:0    1399/02/17 بمناسبت سالگرد شهادت شهید رضا قلی وفایی اقدم

آرزوی من نصرت اسلام، پیروزی قران و ثبات نظام جمهوری اسلامی‌است

شهید رضا قلی وفایی اقدم در 5 تیر سال 1335، در شهرستان مراغه استان آذربایجان شرقی در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. وی نقش موثری در راه اندازی تظاهرات و راهپیمایی ها در دوران قبل از انقلاب داشت و بعنوان دبیری فعال و مبارز بارها مورد هجوم مامورین ساواک در شهر تبریز و مراغه قرار گرفت. شهید وفایی پس از پیروزی انقلاب به عضویت هیات شورای فرماندهی تشکیل سپاه پاسداران مراغه درآمد و در سال 59، با شایستگی که داشت فرماندهی عملیات و اطلاعات سپاه مراغه را بر عهده گرفت

به گزارش پایگاه خبری حیات،  شهید وفایی، در همین مسئولیت بارها به منطقه کردستان عزیمت کرد و حماسه های به یاد ماندنی در بوکان، مهاباد شاهین دژ آفرید و تا سال 60 در اطلاعات سپاه مهاباد فعالیت کرد. وی در سال 61، در اطلاعات سپاه منطقه 5 و پس از آن  تا 63 بعنوان بازپرس و دادیار دادگاه انقلاب اسلامی تبریز فعالیت کرد و در مبارزات آتشین خود با گروهک های ملحد از جمله منافقین و فدائیان خلق در منطقه کردستان بارها مورد تهدید قرار گرفت و نامش در لیست ترور منافقین وجود داشت. وی در 4 مرحله به مناطق جنگی از جمله کردستان، دزفول، سوسنگرد و منطقه عملیاتی مسلم ابن عقیل بعنوان فرمانده گردان شهید بهشتی و در جزیره مجنون بعنوان فرمانده گردان حبیب ابن مظاهر عزیمت کرد و سرانجام در ظهر روز 17 اردیبهشت سال 64، مصادف با 16 ماه شعبان در قایقی که در آن به همراه معاونینش بود بر اثر اصابت خمپاره به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.


بخشی از وصیت نامه شهید رضا قلی اقدم وفایی به شرح زیر است:
« پدرو مادرم , همسرم و برادران و خواهران و کلیه مومنین و مسلمین را به تبعیت از مقام شامخ ولایت فقیه در عصر غیبت امام عصر ارواحنا له الفداء و پیروی از دستورات قران کریم و عمل به احکام شارع مقدس و حمایت جانی و مالی ,قدما,"قلما,"لفظا,"از نظام جمهوری اسلامی ایران تا لحظه ای که در خط ولایت و اسلام فقاهت گام بر می دارد وصیت می‌کنم .
عزیزان، من با عشقی شکوهمند و علاقه ای وافر برای حفظ و صیانت از اسلام و نظام جمهوری اسلامی به این زودی بعد از زیارت حضرت امام عازم جبهه های حق علیه باطل انشاءالله می باشم. آرزوی من نصرت اسلام پیروزی قران و ثبات نظام جمهوری اسلامی‌است و برای همین منظور جهت لبیک گفتن به فرمان ولی فقیه خود که جانشین بحق امام زمان می دانم، عازم می باشم و شما را به ادامه همین راه که انشاءالله راه تداوم حضرت سیدالشهداء (ع ) باشد دعوت می نمایم، انتظار دارم فرزندان خود را با همین آرمان آشنا کرده و برای همین منظور تربیت نمایید. در همه حال موضعی روشن و مشخص در مقابل حق و باطل داشته باشید و با الهام از رهنمودهای امام امت و ایت ا.. منتظری و سایر مسئولین خط امام نظام جمهوری اسلامی، ‌جای خود را مشخص نمایید .
بعد از من مبادا بعنوان خانواده شهداء وبال گردن دولت اسلامی باشید که شما را این امر سخت برحذر می دارم .از همه مکتب ها و گروه ها و جناح ها و احزاب غیر الهی و منافق متنفرم و خدایا از ترس لغزش و گرایش به خطاهای فرصت طلبان و منافقان و الحادین به تو پناه می برم. از همه تقصیراتم ,گناهانم ,کوتاهی هایم به تو پناه می برم و پروردگارم از درگاه لایزالت که درگاه بی امیدان و بندگان شرمگینت است طلب عفو دارم. مغفرت و عناییت مدام باد.
خدیا عشق مرا به اماممان خالی گردان، خدایا عمرش طولانی و ید بیضایش قوت بخش ..»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :