یکشنبه 18 خرداد 1399 |

همیشه سعی کرده‌ام خدمتگزار اسلام عزیــز باشم

15:37:0    1399/02/13 بمناسبت سالگرد شهادت طلبه شهید جعفر اکبری فرتخونی

همیشه سعی کرده‌ام خدمتگزار اسلام عزیــز باشم

خدایــا، تو را شکر که به من لیاقت قدم نهادن در راهت را دادی. من از روزی که دریافتم که با تمام وجودم باید انسانی باشم مطیع امر مولا، همیشه سعی کرده‌ام خدمتگزار اسلام عزیــز باشم به همین علت پس از اخذ دیپــلم، عازم حوزه علمیه قم شدم تا بهتر بتوانم به هدفم جامه عمل بپوشـانم.

به گزارش پایگاه خبری حیات، طلبه شهید جعفر اکبری فرتخونی فرزند علی، در 3 آذر سال 47، در شهرستان فلاورجان استان اصفهان متولد شد. وی در حالی که 18 ساله بود در 13 اردیبهشت سال 65، در فاو به شهادت رسید.


بخشی از وصیت نامه شهید
«به نام خـدای تعالی و درود بر پیامبران الهی خصوصا خاتم النبییین حضرت محمد (ص) و درود بر ائمه   معصومین تا امام زمان منجی عالم بشریت (عج) و درود بر امـام امت این صلاله  پاک زهـــرا و ادامه  دهنده حرکت انبیاء و ائمه هدی و این نعمت عظمای الهی که امروز در این برهه از تاریخ نصیب ما شده است ....خدایا تو خود بگو که کدامین ما، انسان های نیکوکارترند، ببین که فرزندان ابراهیم چگونه به قربــانگاه آزمایش می‌شتابند و پیروزمندانه جان می‌گذارند، می‌سوزند تا با کفر نسازنـد، می‌روند تا ایمــان  نرود، می‌میرند تا چراغ توحید نمیرد.
خداوندا، ببین که استوره‌های شهادت چگونه حیات زندگی دنیوی را به بازی گرفته‌اند و چگونه پشت پا به آنان می‌زنند. مرگ به اسارت انها در آمده، سرمست عشقند، چه عشقی !عشق خدایی، عشق حسینی، عشق کربلایی! ببین، که با پرتاب آیه آیه وجودشان در بستر جاری زمان چگونه حیات را تفسیر می‌کنند.
خدایا این رزمندگان راه خودت را پیروز و مویدشان بدار و به سلامت به کربلای حسین (ع) برسان و سپــس به ید پرقدرتشان قدس شریف را بگشا و به سلامت به دامان مادران و پـدرانشان برگردان، اینان که از جبهه‌های غرب کردستان گرفته تا صحراهای سوزان خوزستان و آب های جنوب در طول بیش  از 5/5 سال جنگ تحمیلی صدام امریکایی، آنچنان مبارزه کردند و رشادت به خرج‌دادند که فرشتگان آسمــان بر آنان تکبیــر می گویند و امام زمانشان همراهــشان است و امام امتــشان دست با قدر و کفایتشان را می‌بوسد و اینان امروز آنچنان سربر زمین می‌زنند که امریـکا دچار وحشت شده و دیگر هیچ راه مفری نه برای صدام که برای امریکای قدرتمند قرن نمانده است. اینان که نامشان موحــد،کتابشان قران، پیامشان ایمــان، راهشان اســلام، امامــشان روح الله، سلاحشان تقوا، درسشان جهاد، مقصدشان قرب به توست.
و تو ای خمینـــی : ای فرزند زهرا و حسین زمان، همچنان برمسند رهبــری باش که ما نفس هایمان و خون‌هایمان را می‌دهیم و خون دل هـم می‌خوریم و همه وجودمان را در کف می‌نهیم، تا تو این نهضت را به پیروزی و مقصد برسانی، ما به تقلید از یاران حسین (ع) در شب عاشورا به تو عرضه می‌داریم؛که فدا کردن یک جان که سهل است، ای کاش هزاران بار کشته می‌شدیم و باز خدا ما را زنده می‌کرد تا دوباره خون خود را هدیه می‌کنیم و در راه تو جان بازیم.
و سخنی یا وصیتی با شما ای ملت سلحشور و قهرمان پرور : شمایی که فرزندان امروز حسین (ع) در دامان پرورش دادید و به قربانگاه فرستادید .اینک شمایید که از یک سو در مقابل خون شهیدان از صدر اسلام تا کنون هستید، اینک شمایید در پیروی از ائمه هدی که همه اسوه انسانیت و شهامت و شهادت و سخت کوشی بودند ..
امید است که سختی های مادی و دنیوی و فشار اقتصادی شما را از راه بزرگان منصرف و منحرف و یا در حفظش کم کوشش ننماید .شما ای امت اسلام و ای کسی که که این سخن به گوش تو می‌رسد آیا فقط هرگاه شهیدی می‌آورنـد متاثر می‌شوی و دلسوزی می‌کنی ؟
مگر این نیست که شهداء در وصیت خودشان از شما می‌خواهند نماز جمعه‌ها را پر کنید. اگر شمـا واقعا برای شهداء متاثر می‌شوید، خواسته آنان را اجابت کنید که یکی از این خواسته‌ها شـرکت در نماز جمعه است .......

سعی کنید فراموش نکنید خواسته شهـــداء را .
شما در شناختن بیشتر دین مبین اسلام بکوشید و از علما و روحانیون در این امر استفاده کنیــد.  به لطف خدا امروز در کشور اسلامی ما برای اولین بار پس از گذشت چهارده قرن، اسلام در دل جامعه پیاده و جاری شده و این امر براثر زحمات امام عزیزمان و روحانیون همفکر و همــراه او و امت شریف ایران صورت گرفته بحمدالله کشور ما مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. 
پس شما ای روحانیون و طلاب گرد این محور بچرخید تا به خدا برسید و شما ای امت حــزب‌الله این   بزرگواران را الگوی خود قرار دهید و مطیع فرمانشان باشید که در این صورت مطیع فرمان خدا بــوده‌اید .
خدایــا، تو را شکر که به من لیاقت قدم نهادن در راهت را دادی من از روزی که دریافتم با تمام  وجودم که باید انسانی باشم مطیع امر مولا، همیشه سعی کرده‌ام خدمتگزار اسلام عزیــز باشم به  همین علت پس از اخذ دیپــلم، عازم حوزه علمیه قم شدم تا بهتر بتوانم به هدفم جامه عمل بپوشـانم....
خدایــا، اگر شایسته ان بودم مرا بپذیر و جزو شهدا قرار بده ..
یک جمله دیگر اینکه اگر مرا فراموش کنید مهم نیست اما شما را به خون مقدس شهداء قسم که راه  مرا و راه همه شهدای اسلام را فراموش نکنید .
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»
جعفر اکبری فرزند حاج علی آقا مورخ : ۶۵/۱/۲۴

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :