پنجشنبه 10 مهر 1399 |

قرآن بخوانید و به آن عمل کنید

15:36:0    1399/01/25 به مناسبت سالگرد شهادت شهید ابراهیم سالک غلام علی

قرآن بخوانید و به آن عمل کنید

شهید ابراهیم سالک غلام علی فرزند اصغر، در 29 خرداد سال 46، در خانواده‌ای مذهبی در تهران چشم به جهان گشود. وی از همان اوایل کودکی به دنبال فراگیری تحصیل علم و قرآن بود و در جلسات قرآن و هیئت‌ها شرکت می‌کرد و پس از فراگیری قرآن با توجه به علاقه ای که در این زمینه داشت، اقدام به تشکیل جلسه قرآن کرد و به بعضی افراد خواندن قرآن و نماز یاد می‌داد.

 به گزارش پایگاه خبری حیات، وی در راهپیمایی های قبل از انقلاب شرکت فعالی داشت و پس از پیروزی انقلاب درکتابخانه مسجد حمزه و امام جعفرصادق و بسیج مسجد خامس آل عبا، فعالیت داشت. شهید سالک در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، بعنوان مسئول صندوق و در سرشماری سال 1365 نیز حضور داشت.
وی بعد از اتمام تحصیلات و کسب دیپلم فنی از هنرستان نظام مافی در آزمون سراسری تربیت معلم شرکت کرده و توانست در آن آزمون پذیرفته شود و سپس در مرکز تربیت معلم بلال حبشی مشغول به تحصیل شد. در حالی که شهید سالک در سال دوم مشغول به تحصیل بود در 11 آذر ماه سال 65  از طرف مرکز تربیت معلم در سپاه یکصد هزار نفری سپاه محمد (ص) ثبت نام کرده و حدود2ماه آموزش های متفاوت زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تیپ ویژه 66 هوابر را فرا گرفت و در تاریخ 15 بهمن 65 به نقده رفت. وی در مسابقات قرآن آنجا شرکت کرد و توانست یک جلد کلام الله مجید از امام جمعه نقده دریافت نماید و از همانجا راهی جبهه شد.شهید سالک  یک بار به مرخصی آمد و سه روز مانده به عید در حالی که خمس  خود را به امام جمعه محل پرداخت کرد مجدداً به جبهه برگشت. 
آخرین باری که  شهید سالک می‌خواست به جبهه برگردد به مادر خویش گفت، مادر خواب دیده‌ام رفته‌ام کربلا و مادر در جواب گفت آری، پسرم به کربلا خواهی رفت و سرانجام وی در 25 فروردین سال 66، در استان سلیمانیه عراق در حوادث ناشی از درگیری مستقیم با دشمن، با لب تشنه شربت شهادت نوشید و پیکر مطهرش در کربلا ماند. 


بخشی از وصیت نامه شهید ابراهیم سالک غلام علی
ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیایه
و واقعا جهاد کردن و به شهادت رسیدن در راه خدا سعادت می خواهد اما آیا این در بر روی من هم باز می شود و این سعادت نصیب من هم می گردد.خدایا اعتراف می کنم از اینکه ایمانم به بنده‌ات بیشتر از تو بود مرگ را فراموش کردم، دروغ گفتم، سیر بودم و به یاد گرسنگان نبودم، حق پدر و مادرم را ادا نکردم و وقت پرارزش را از دست دادم( ان الانسان لفی خسر)
خدایا اعتراف می کنم که نتوانستم برنفسم مسلط گردم در راهی که برایم مشخص کرده بودی سستی ورزیدم و از اینکه این همه گناه کردم اما تو خیلی بخشنده و مهربانی و گفته ای که توبه بنده ات را می پذیری امیدوارم که توبه مرا نیز بپذیری و از خطاها و گناهانم درگذری و مرا جزء شهدا قرار دهی و این جان ناقابل را که به امانت داده ای بپذیری، آری این جان که اینقدر عزیز است و همگان آن را دوست دارند باید داد تا به معبود خود الله رسید.
سخنی با امت حزب الله :
امت شهید پرور همانگونه که امام امت گفته اند، همیشه در صحنه باشید به اهم واجبات که امروزه جنگ و جهاد است بپردازید، مساجد را که سنگر هستند خالی نگذارید و در نمازهای جماعت و جمعه شرکت فعال داشته باشید به دنیاپرستان بگویید اینقدر به فکر دنیا و مادیات نباشند هر آنچه در جهان است، بعنوان امانت به ما عطا شده و باید روز قیامت حساب همه چیز را بدهیم. خوشا به حال آنان که بتوانند در دنیا مال و حساب خود را تسویه کنند و چیزی را بعد از مرگ خود برای محاسبه نگذارند، یعنی امانات خود را درست تحویل دهند پول و ثروت قفل و کلید است برای باز و بسته کردن درهای بهشت و جهنم، که اگر انسان غلام مالش نشود و به خوبی از آن استفاده کند درهای بهشت را باز و هفت در جهنم را قفل می کند.
در این زمان همانگونه که امام امت فرموده اند، مهمترین مساله جنگ است که باید به آن پرداخت دولت با این امکانات و با بودن مسئله جنگ نمی‌تواند آنطور که باید و شاید به ملت رسیدگی کند ولی چون ملت ما ملتی شهیدپرور، صبور، مقاوم و قهرمان است همه روزه با امدادهای خود انقلاب را یاری کرده و همواره در صحنه خواهد بود تا هر چه زودتر این جنگ به نفع اسلام تمام شود اگر ما قوانین اسلام و قران را رعایت کنیم دیگر مشکلی نداریم و قدرتی نیست که توان مقابله با ما را داشته باشد اما عده ای هنوز در غفلت بسر می برند هنوز غیبت در جامعه ما رواج دارد و عده ای نسبت به دیگران بدبین بوده و بدنبال نقطه ضعفی هستند، مگر در روایات و ایات قران  نداریم که "و لایغتب بعضنا بعضا و لا تجسسوا ان بعض الظن اثم" برخی از گمان ها گناه هستند هنوز عده ای می گویند چرا ما باید جنگ را ادامه دهیم مگر پیامبر(ص) نبودند که در طی 10 سال حدود 84 جنگ کردند، مگر تمام امامان ما را جز صاحب الزمان (عج) شهید نکردند، پس این ها چه می گویند و چه می خواهند، به جای اینکه بگویند انقلاب برای ما چه کرده بگویند ما برای انقلاب چه کرده ایم، بخون شهدا سوگند آنهایی که برای انقلاب و اسلام فعالیت نمی کنند و یا کم کاری می کنند مدیون شهدا و خانواده هایشان هستند چه برسد به آنهایی که مخالفت هم می کنند.
اگر ما احکام الهی را پیاده کرده و فرامین قران را انجام دهیم خدا هم ما را یاری خواهد کرد.
چرا باید در یک مملکت اسلامی آن هم در این دوره که جهان در هر ثانیه پیشرفت می کند و چهارده قرن از ظهور اسلام می گذرد افراد بیسواد زیادی داشته باشیم، مگر پیامبر و ائمه همه در مورد تحصیل علم و سواد مصر نبودند.
خواهران و برادران عزیز با قران انس بیشتری بگیرید بطوری که همگان بتوانند قران را بخوانند و مهم تر آنکه به آن عمل کنند، عزیزان به دنبال مد و مدگرایی نباشید و حجاب خود را حفظ کنید همواره مراقب نفس خود باشید که ان النفس الاماره بالسوء الا مارحم ربی .
به فکر استقلال و خودکفایی باشید نه اینکه هر روز بدنبال رسیدن به یک کالای جدید باشید از مصرفگرایی جدا بپرهیزید که مملکت را فلج می کند و کارها را با نام خدا و توکل بر خدا اغاز کرده و با موفقیت به پایان برسانید....
ارادتمند و حقیر شما : ابراهیم سالک غلامعلی بیستم جمادی الاول 1407

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران