جمعه 15 فروردین 1399 |

تقوا، نظم در امور و غنیمت شمردن فرصت ها در سرنوشت ما موثر است

12:8:0    1398/12/28 سالروزشهادت شهید التفات شرافتی اسبگرانی

تقوا، نظم در امور و غنیمت شمردن فرصت ها در سرنوشت ما موثر است

شهید التفات شرافتی اسبگرانی در 4 تیرماه سال 1342، در منطقه چهاردانگه تهران به دنیا آمد. وی در حالی که 20 سال داشت در 28 اسفند سال 62، در جزیره مجنون به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، بخشی از وصیت نامه  این شهید بزرگوار:
«شما می دانید هر انسانی که قدم بر این دنیای فانی می نهد ناگزیر مجموعه گرانقدر عمر و وجود خود را صرف تحصیل اموری می کند که آن امور حاصل عمر او بوده و سرنوشتش محسوب می شود، گروهی آنچه را که از زندگی چند ساله خود کسب می کنند، جز اشباع هواهای نفسانی چیز دیگری نیست، گروهی هم عمر خود را صرف یافتن و کسب اسباب در راهی می کنند که جان خود و جهان را نشان از انتهای بی مثال آن راه می دانند و گروهی هم البته لنگان لنگان در این راه هوی وهوس اتلاف عمر می کنند. 
.... هر لحظه که احساس می کنم دیگر این روزها آخرین ساعات و لحظات زندگیم می باشد، آن چنان کالبد وجودم لبریز از عشق و محبت او می شود که گمان نمی کنم هرگز حتی در میان آتش جهنم هم لحظه ای چشم امیدم را از آن مبداء و فیض و از آن سراسر رحمان و رحمت بربندم. ...
من وقتی امروز می بینم رهبرم می گوید عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید و وقتی در قران می‌نگرم، همه چیز را سراسر انالله و انا الیه راجعون می بینم و در حدیث پیامبر اکرم که می فرماید : "اعبدا... کانک تراه "و باز، در جایی دیگر می فرماید : "در فکر و عمل خود قولوا لا اله الا ا... تفلحوا "، می گوید تدبر می‌کنم سرتاسر جوامع بشری را به یک سرنوشت مختوم می بینم ... و دهها از این موردها. 
....امروز وقتی هرکس  خود را در رابطه با مسلمان بودن خود و وظایفش نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی بهتر از هرکس می شناسد، امروز وقتی قران در مقابل چشمشان است ( اقرار دارد ) و اماممان به عین در غیاب است و ... این همه آیات و حجت الهی بدرودیوار جهان است و همه جا یک صدا فریاد است... من چه می توانم بگویم و چه بگویم ؟
.......حضرت امیر (ع) فراوان ما را بدان سفارش کرده اند و "ان تقوا و نظم در امور و اغتنام از فرصت هاست"، توجه و عمل به این سه مطلب بطور حتم در سرنوشت ما موثر است 
......تا می توانید معلومات خود را نسبت به قران و اخبار و بطور کلی اسلام بالا ببرید و از آن مهمتر  بر دانسته‌های خود جامه عمل بپوشانید، آنچه را که به آن اعتقاد دارید، نه صرفا با موازین عقلی بلکه با درون خود و ذره ذره وجودتان بیامیزید و آن را وجدان بکنید و حال و هوای آن اعتقاد را استنشاق نمایید، از صمیم قلب برای عمل به ایمان خود، خالص بشوید و هیچگاه فراموش نکنید که چون عزم بر این مقصد نمودید و خواستید که چنان باشید که خدا می خواهد و اسلام می نمایاند. بدانید از آن پس، کوچکترین حرکت شما مورد بررسی و نظر حضرت ولی عصر (عج) است، موثر خواهد بود و همین حرکات و اعمال است که سخت مورد نظر خدا می‌باشد و در این میان شیاطین نیز تمام هم خود را بر این می گذارند که خود فرد را از راه باز دارند. 
باشد تا شما با مدد از خداوند منان گام خود را بلندتر و استوارتر بر این راه نهید، توکل بر او نمایید و توسل به اهل بیت (ع) و باز در رسیدن به آن مقصد از دعا و ذکر و زیارت و ... استعانت جویید.
تمام امور زندگی خود را سعی بکنید در پوشش نظام ولایت فقیه درآورید و جهت زندگی خود را از او الهام بگیرید ... و امروز که خداوند بر ما منت نهاده است، بر ما رهبری چنین عارف و عام و ... همه جانبه عطا فرموده است، قدرش را بدانیم، فرامینش را گوش بکنیم، دعا بر سلامتیشان بنماییم و شما همه انچه را در اینجا خواندید نمی خواهد بدانید که از چگونه شخص بدست شما می رسد بلکه ببینید چگونه مطالبی بدستتان رسیده است.» 
یکشنبه :30/11/1362

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :