جمعه 15 فروردین 1399 |

سخنان امام راهنمای عمل او بود

14:53:0    1398/12/26 به مناسبت سالروز شهادت شهید الیاس اصغر زاده مرغملکی

سخنان امام راهنمای عمل او بود

شهید الیاس اصغرزاده مرغملکی فرزند حسن علی در 10 فروردین سال 1346 در استان چهارمحال و بختیاری به دنیا آمد، وی در چهارمین سال جنگ ضرورت مبارزه با ابر جنایتکاران شرق و غرب و صدور اسلام را به کشورهای تحت ستم دریافت و هنگامی که برای رفتن به جبهه در پایگاه بسیج سورشجان ثبت نام کرد، با درخواست او موافقت نشد و به اوگفتند، شما باید در اینجا خدمت کنید و مسئولیت شورای بسیج را به عهده بگیرید و روستائیان را برای مبارزه با دشمنان خارجی و داخلی آماده سازید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید الیاس اصغر زاده، بنا به وظیفه ی شرعی این کار را بر عهده گرفت وبه خوبی نیز از عهده ی آن بر آمد. زمان زیادی نگذشته بود که عطش شهادت در این شهید فزونی یافت و سعی کرد مسئولیت خود را به فرد دیگری واگذار کند و راهی جهاد شود، وی سرانجام در 26 اسفند سال 1363، در حوادث ناشی از درگیری مستقیم با دشمن به شهادت رسید.
شهید اصغر زاده، در وظایف دینی دقیق بود. برای مسائل شرعی اهمیت زیادی قائل بود و به مطالعه توضیح المسائل و کتاب های اسلامی و قرآن اهمیت زیادی می داد. وی در روزهای تابستان به کار می کرد و شب ها را در پایگاه بسیج سورشجان و یا در مساجد به فعالیت خود ادامه می داد. وی به مادیات اهمیت نمی داد و  مقداری از درآمدش را به پدرش کمک می کرد و مقداری از آن را هم جهت کمک به جبهه واریز می‌کرد.


دوران انقلاب اسلامی
وقتی پای تحلیل جزئیات و خطوط مختلف فکری پیش می آمد، با شوری خاص و درکی عمیق از خط امام سخن می‌گفت که گوئی سالیانی است با امام زندگی کرده و براستی نیز چنین بوده، زیرا او سال ها به عشق امام و با درک خط امام، فعالیت های گسترده ای انجام داد، گویی که امام در رگ و پوستش آمیخته شده باشد سخنان امام راهنمای عمل او بود. 


صداقت و بی آلایش بودن شهید
هرکس با اولین برخوردی که با او داشت صداقت و بی آلایشی  او را در می یافت، هیچگونه صفات رذیله ای در برخوردش دیده نمی شد، هر چه را می گفت و هر برخوردی که داشت همان بود، دوگانگی در روحش مرده بود. به مردم به خصوص تهیدستان عشق می ورزید، چرا که دوست داشتن مردم لازمه اش برخورد صادقانه است.

شهید اصغر زاده الگوی تشخیص ارزش ها
یکی از بارزترین ویژگی های الیاس، تشخیص ارزش های انقلاب بود، وی خیلی سریع خوب را از بد تشخیص می‌داد و بلافاصله در مقابل بدی ها موضع گرفته و به خوبی ها می نگریست. این تسلیم بودن در برابر خداوند و مکتب اسلام، به انسان  چنین اراده ای و تصمیم برای قدم برداشتن در راه حق را عطا می کند.
هنگامی که به مرخصی می آمد، وقت رفتن با شور و هیجان خاصی می خواست که زودتر خودش را به جبهه برساند تا در عملیات شرکت کند، یا  وقتی درباره عملیات صحبت می کرد شور و شوق سراپای وجودش را فرا می گرفت و لحظه شماری می کرد که در عملیات شرکت کند و در نهایت هم در عملیات بدر شرکت کرد. شهادت پر افتخار الیاس اصغر زاده، برای همه افرادی که در شعاع وجودی او قرار داشتند و او را می شناختند واقعه ای جانگداز ورنجی طاقت فرسا بود، جای شهید اصغر زاده، در میان دوستان خالی و خاطره وجود پاک و با ایمانش همیشه زنده و جاوید باقی خواهد ماند.


خاطره ی یکی از همرزمان شهید
شهید الیاس اصغر زاده، همیشه در جبهه با معبود خویش راز و نیاز می کرد، از وقتی که در جبهه با او بودم همیشه با شور و شوق در نماز جماعت ها و دعاهای کمیل و توسل شرکت می کرد و چند وقتی حتی بعد از تمام شدن نماز جماعت و دعا بر جای خود همچنان نشسته و اشک می ریخت و با خدای خویش مناجات می کرد. او همیشه نیمه های شب بر می خواست و نماز شب و قرآن می خواند. در شب عملیات هنگامی که با قایق به سوی بعثیون کافر به پیش می رفتیم او در قایق راز و نیاز می کرد، نماز امام زمان می خواند و چنان غرق در عبادت بود که وقتی او را صدا می زدیم متوجه نمی شد و با آن حالت عرفانی و ملکوتی که داشت به سوی معشوق خویش پر کشید و پس از شکسته شدن خط اول دشمن و تار و مار شدن بعثیون توسط گلوله های آنها به لقاءالله شتافت.

 
پیام پدر شهید به امت شهید پرور ایران بویژه رزمندگان توانمند اسلام
حسین زمان - نائب برحق امام زمان را تنها نگذارید و دیگر اینکه از امر ولایت فقیه سرپیچی نکنید گوش جان را برای فرمان مسئولین قرار بدهید. جبهه ها را خالی نگذارید بسیج که پایگاه سربازان امام زمان است را ترک نکنید به یاد همه ی شهداء در نماز جمعه و جماعات و دعاهای کمیل و توسل شرکت کنید.


پیام مادر شهید
در صورتی که کربلای حسین به وجود آمد و به خاطر عشق حسین جان ها فدای معشوق می شود، زین گونه استقامت کنید به خاطر علی اکبر ها و اصغرها ، اوبذرها و...
مادران در غم فرزندان ناراحت نباشید که دشمن خوشحال می شود و از خواهران و مادران تقاضامندم که مبادا حتی یک لحظه دعا کردن به جان رهبر را فراموش کنید و تحت امر رهبر فرمانبرداری می کنیم و خودرا اماده کرده ایم که از زن های کربلا بیشتر به خاطر اسلام رنج تحمل کنیم.


بخشی از وصیت نامه شهید
« (ایه 39 و 46 سوره انفال )   و همه با روح وحدت پیرو فرمان خدا و رسول (ص)باشید و هرگز راه اختلاف و تنازع نپویید، که در اثر تفرقه ترسناک و ضعیف شده و عظمت شما نابود خواهد شد بلکه یکدل وپایدار و صبور باشید که خدا همیشه با صابران است .ای مومنان با کافران جهاد کنید که در زمین فتنه و فسادی دیگر نماند و آیین محمد (ص)دین خدا گردد و چنانچه دست از کفر کشیدند خداوند به اعمالشان بیناست.
این را بدانید که اگر کسی این روح الله عزیز را تنها بگذارد به عظمت خداوند قسم شهدای انقلاب اسلامی وشهدای جنگ تحمیلی جلویتان را می گیرند و بازخواست می کنند، به خدا قسم امام حسین (ع)جلویتان را می‌گیرد حضرت رسول جلویمان را می گیرند، آن وقت چه جوابی داریم به آنها بدهیم، آن وقت بگوییم جواب منادی اسلام را که ما را دعوت به اسلام و قران و خدایی کردند دادیم . آیا بگوییم دنیا ما را به طرف خود کشید و ما را از خدا و از آخرت غافل کرد، آیا بگوییم زن و فرزند، مال دنیا، ما را از یاد خدا برد. شرمساری در جلوی روی خدا و پیامبر اسلام و ائمه معصومین چقدر بد است و عذاب اخرت چقدر سخت تر از آن است...
برادران و خواهران:
با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشورا و در تمام کربلاها با حسین (ع)همراه باشم سنگر او را خالی نکنم تا هنگامی که همه احکام اسلامی در زیر پرچم اسلامی امام زمان (عج)به اجرا در آید....»
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار
خداحافظ
التماس دعا برادر شما الیاس اصغر زاده 18/12/63

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :