جمعه 15 فروردین 1399 |

ایثار و گذشت اسلام را زنده نگه می دارد

16:38:0    1398/12/10 به مناسبت سالگرد شهادت شهید سید مرتضی شریعتی

ایثار و گذشت اسلام را زنده نگه می دارد

شهید سید مرتضی شریعتی، فرزند سید حسین در 2 فروردین سال 1340، در شهرستان نجف آباد اصفهان متولد شد، وی در سن 22 سالگی در 10 اسفند ماه سال 1362، در روستای جفیر از توابع بخش هویزه شهرستان دشت آزادگان در استان خورستان به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، وصیت نامه شهید سید مرتضی شریعتی به شرح زیر است:
بگویید ای پیامبر شما را به یک راه وصیت می کنم اینکه قیام کنید در راه خدا.
«خداوندا اینک که بر ما منت نهادی تا در صف رزمندگان درآییم و به فوز عظیم مجاهدت در راه تو رسیدیم، پس تواناییمان ده تا بتوانیم آنطور که شایسته ی جهاد است، حق جهادرا ادا کنیم. خداوندا قدم هایمان را استوار و قلبهایمان متوجه ی توست و چشمانمان منتظر است و زبانمان و زبان تمام مستضعفین دعا گوی امام عزیزمان خمینی است.
الهی! شبهای رزمندگان پر از گریه و ناله است و به تو و پیامبرت(ص) و امامان معصوم توسل می جویند تا رزمشان را پیروز گردانی و امدادهای غیبی خود را متوجه ی آنها سازی. خدایا این رزمندگان با فریاد یا مهدی یامهدی شان در انتظارند و با همین فریاد دل شب را می شکافند و به سوی حق شتابان می روند تا نوید طلوع فجر را برای قلب های شکسته و امت شهید داده به ارمغان بیاورند و به نام تو ای احد، ای معبود و بی همتا و ای که بی شریکی، بر خصم زبون می تازند تا ظلمت و تاریکی را پس زنند وصبح پیروزی را نوید دهند..
............خداوندا توکه توبه ی گناهکارانت را می بخشی، ما را جزء توابین وتوبه کنندگان خود قرار بده، تا لااقل با ایمان بمیریم. خداوندا مستجاب کن دعای ما را« و اللهم ظهر قلبی من النفاق و عملی من الریا و لسانی من الکذب و عینی من الخیانه فانک تعلم خاینت العین. خداوندا پاک کن قلبهایمان  را از کینه و نفاق و عمل ما را از ریا و زبانمان را از دروغ و چشمانمان را از خیانت همانا تویی که از خیانت چشمان ما اگاهی.
ای امت شهید پرور شما که جوانان خود را هدیه ی اسلام کردید و خود را هم هدیه می کنید صبر و استقامت را پیشه کنید و همچنان به یاری اسلام بشتابید که. ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم. 
همانا خداوند یاری می کند یاری دهندگانش را و محکم می کند، قدم هایشان را. شما برای جنگ تان انگیزه ی بس والا دارید و استقلال و ازادی و جمهوری اسلامی و تحقق آن در تمامی سرزمین های اسلامی است برای پیاده شدن جمهوری اسلامی و قوانین قران خون لازم است، تا از برکت ان درخت اسلام شکوفا گردد.
آری اسلام برای زنده شدنش احتیاج به ایثار و گذشت دارد، هر چند که طعم آن ظاهرا تلخ است ولی احتیاج به پای مردی واستقامت دارد و همانطوری که امام صادق(ع)می فرماید: الصبرو علی النایبته، باید در ناگواری و مصیبت ها صبر کرد.
ای ملت عزیز فرزندانتان را بیشتر تشویق به رفتن به جبهه کنید که جبهه دانشگاه انسان سازی است و در این کربلا انسان آنقدر کمال پیدا می کند و پاک و خالص می شود تا به حد شهادت برسد و شهادت اوج و اقتدار حرکت در خط سرخ و خونین حسین است و ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد زیرا که شهید اعمالش بر حول یک محور است و از خدا نیرو می گیرد و لاحول و لا قوه الا بالله و شهید زنده است و نمی میرد و پیش خدا رزق و روزی می خورد و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.
ای رزمندگان ای تداوم دهندگان را ه خونین حسین که لبیک گویان به فریاد هل من ناصر ینصرنی امام زمان خمینی، پاسخ می گویید از پای ننشینید، تا قدس را رها کنید و بر اریکه طاغوت حمله برید و از پیچیدگی ارتش دشمن از حمایت دول مستکبر جهان نهراسید، که پیروزید و با نام خدا به آنان یورش برید که خدا در هم کوبنده ی ستمگران است، شما که تنها برای رضای خدا قدم در این راه نهاده اید که جهادتان فی سبیل الله است، شما زنده اید تا تاریخ زنده است چرا که شما فریاد اسلام و ندای قران را همراه دارید، شما که اماممان اینک ما مرده بودیم زنده مان کرد و حیاتی دوباره به ما بخشید به شما افتخار می کند و از راه دور دست و بازوی شما را می بوسد، ایمانتان که سلاح شماست زمین نگذارید ودلسرد  نشوید، که کار برای خدا دلسردی ندارد و از پیروزی ها مغرور نشوید که غرور شرک است، چرا که ما نیستیم که می جنگیم و پیروزی می آفرینیم این قدرت بی انتهای خداوند است، که دشمن رادر هم می کوبد و تمام پیروزی های ما در جنگ مدیون امدادهای  غیبی است، ای رزمندگان شما در جایی پای می گذارید، که جایش خون شهیدی انجا را لاله گون کرده است آنان که ما جا پایشان را پر کرده ایم، باید تداوم دهنده ی راهشان باشیم نام خدا و ذکر خداو را از یاد نبرید که الا بذکرالله تطمین القلوب:به ریسمان الهی چنگ زنید و از او مدد بخواهید و در صف واحد و بنیان مرصوص در آیید و از الله مدد بجویید. و قداست و معنویت جبهه را و حریم خون شهیدان را پاسداری دهید.
والسلام»

مزار این شهید والامقام در جنت الشهدا نجف آباد است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :