جمعه 15 فروردین 1399 |

نباید سنگر ابا عبدالله را خالى گذاشت

14:19:0    1398/12/06 به مناسبت سالگرد شهادت شهید یحیی افضلی

نباید سنگر ابا عبدالله را خالى گذاشت

شهید یحیی افضلی فرزند علی، در 14 فروردین سال 1341، در روستای دیزج شیخ مرجان در استان آذربایجان شرقی به دنیا آمد. شهید افضلی چهره ای داشت پر از ایمان و تقوا و اطاعت از پدر و مادر از ویژگی های بارز این شهید والامقام بود. وی همواره در مجالس مذهبی بخصوص در ایام سوگواری ماه محرم حضوری فعال داشت و از خادمین امام حسین(ع) بود. شهید یحیی به شرکت در جلسات قرآنی که جمعه ی هر هفته در روستا تشکیل می شد مقید بود و در روزهای اوج انقلاب از اعضای فعال پایگاه به شمار می رفت و شبانه روز فعالیت می کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، وی پس از گرفتن دیپلم در دانشگاه علامه طباطبایی تبریز پذیرفته شد و این درحالی بود که جنگ در جبهه ها اوج گرفته بود، شهید افضلی  همیشه دغدعه جبهه رفتن داشت، دائم از شهدا و ایثارگران صحبت می کرد و به دیدار رزمندگان می رفت، وی با آغاز تعطیلات دانشگاه به جبهه ی اهواز رفت و پس از مدتی برای مرخصی 10 روزه به سلامت بازگشت، پس از پایان مرخصی با کلیه اقوام و دوستان خداحافظی کرد و از همگی حلالیت طلبید و روانه ی جبهه های جنوب گردید. افضلی در عملیات بدر در 6 اسفند سال 1362 در حوادث ناشی از جنگ به شهادت رسید و پیکرش مفقود الاثر گردید.

 
بخشی از وصیت نامه شهید یحیی افضلی: 
و لما تقولوا المن یقتل فى سبیل الله اموات بل احیاء ولکن لا تشعرون . 
کسى را که در راه خدا کشته شد مرده نپندارید،  بلکه او زنده جاوید است و لیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت. با درود به رهبر انقلاب اسلامى ایران امام خمینى بنیانگذار جمهورى اسلامى و بادرود به روان پاک شهداء کربلاى ایران.
......سلام و درود و ثناى حجت خدا و ولى او در روى زمین حضرت مهدى (عج )  سلام بر تو اى خوار کننده  کافران اى مولاى من صاحب الزمان. سلام بر تو اى آموزنده احکام  قرآن  و پراکنده کننده عدل در سراسر جهان رفتن من به جبهه براى احیاى اسلام عزیز و دفاع از ارزشهاى الهى وانسانى است، نه به منظور کسب مقام و ثروت بود بلکه بمنظور حاکمیت ارزشهاى  والایى که امام  تبلور آن است و آرزو دارم که نمیرم  تا هنگامى که دشمنان خدا را به لرزه اندازم تا بفهمند، که اسلام و آن هم اسلام راستین فقط پیروى از خط امام امت است‌وبس ....
من داوطلب شدم که براى اسلام و در راه اسلام و براى پیروزى رساندن انقلاب اسلامى به رهبرى امام خمینى به جبهه  بروم و علیه دشمنان خدا وقرآن با نثار خون ناچیز خود مبارزه کنم، جبهه اى که آکنده از عشق است عشق به خدا، عشق به قرآن، عشق به امام امت و ولایت فقیه و نگهدارى و حراست از جمهورى اسلامى و خون شهداى کربلاى ایران.
 وقتى به شهادت رسیدم  به خانواده ام بگوئید تنها در راه خدا و اسلام  به شهادت رسیده و من اعلام می کنم که خود مرگ را انتخاب کرده ام، چقدر زیبا است که انسان خود مرگ را انتخاب کند، به اینکه از مرگ گریزان باشم که مرگ به سراغ او بیاید، چقدر زیبا است که انسان مردانه بمیرد نه اینکه در رختخواب و یا بطریقه پست در راهى پست.
من با چشم باز از این دنیا مى روم، چرا که خود انتخاب کرده ام و با آگاهى کامل، هدف را انتخاب کرده ام ‌در راه هدف از نزدیکترین راه  شهادت استفاده کرده ام، دلم مى خواهد  هنگامی که تابوت مرا حمل مى کنید  دستهایم را باز بگذارید وکسانیکه در فکر اندوختن مال هستند و از این طریق به انقلاب ضربه می زنند بدانند  و ببینند که هیچ چیز از این دنیا همراه خود نمى برم.
.... دوستان جبهه میعادگاه عاشقان الله است جبهه تجلى بخش آرمانهاى قلبى رزمندگان و جایگاه مهدى است  مگر خون  ما از خون  سید مظلومان  ابا عبدالله حسین با ارزشتر  است، نه هرگز! نباید سنگر ابا عبدالله را خالى گذاشت، سنگری که على اکبر، قاسم، على اصغر و 72 تن در آن به شهادت رسیدند.
خون حسین  (ع ) اینک در شریانهاى ما جریان دارد،....از قول من به خواهرانم سلام برسانید و بگوئید همانند زینب حجاب راکه الگوى یک زن  مسلمان است حفظ کنند، از قول من به برادرانم سلام برسانید، اى هم سنگرم اى هم رزمم اینک سلاح خون گرفته مر ا برگیر، مزدوران رانشانه رو.
به امید پیروزى نهائى رزمندگان اسلام خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار، ستارگان که رفتن تو خورشید را نگهدار 10/11/62

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :