جمعه 9 اسفند 1398 |

راه شهیدان همان راه حسین (ع) است

12:6:0    1398/11/07 به مناسبت سالروز شهادت شهید قدرت الله کبودوند

راه شهیدان همان راه حسین (ع) است

شهید قدرت الله کبودوند در 9 دی ماه سال 1345 در روستای قراپالچوق از توابع شهرستان بیجار استان کردستان متولد شد. پدرش عبدالله و مادرش نجیبه نام داشت، وی تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و پیشه‌اش کشاورزی بود. شهید کبودوند، در تیپ بیت المقدس، گردان صاحب الزمان،گروهان حسین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت می‌کرد. وی سرانجام در 7 بهمن ماه سال 1365 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، بخشی از وصیت نامه شهید کبودوند به شرح زیر است: 
ای پدر و مادر عزیزم، وظیفه شما در قبال سپاه پاسداران این است که هیچ منتی بر سپاه نگذارید و بگویید که فرزند من در سپاه بود، یعنی پاسدار بود او، که شهید شده است، لذا شما کاری برای من انجام دهید.
من در راه سپاه شهید نشدم، اشتباه نکنید من در راه خدا شهید شدم؛ شهادت من در راه رفتن به جبهه و به مقصد رسیدن و رفتن و رسیدن به الله است. بار خدایا، در این راه از تو یاری می‌خواهم و از تو کمک می‌طلبم که از این آزمایش بزرگ موفق بیرون بیایم. 
وصیتی که به برادران و عزیزان رزمنده دارم این است که راه همه ی شهدای اسلام را ادامه بدهید و نگذارید خون شهدای ما خشک بشود و هرچه سریعتر و با سرعت عمل بیشتر راهشان را ادامه دهید. راه شهیدان همان راه حسین (ع)  است و هدف، اسلام است و مقصد کربلا و سپس قدس عزیز، اولین قبله گاه مسلمین جهان است. از خواهرانم هم خواستارم که حجاب اسلامی را رعایت کنند که حجاب آنها کوبنده تر از خون شهیدان است. به گفته ی امام عزیزمان سنگر خواهران عزیز حجاب آنهاست.
ملت شریف ایران و مسلمین جهان باید بدانند که الآن زمان خودسازی است؛ خودسازی کنند تا که فرد فرد این عزیزان یک مربی برای جامعه باشند. الان بهترین دانشگاه که از خون هزاران هزار شهید تهیه شده است. همان جبهه می‌باشد که باید حداکثر استفاده را از این دانشگاه ببریم. نگذاریم خون این همه شهید بی ثمر بماند. ای اسلامیان برخروشید و به رهبری این رهبر کبیر انقلاب اسلامی‌پرچم سر افراز اسلام را در سرتاسر جهان به اهتزاز درآورید.
وی در بخش پایانی وصیت نامه اش بیان کرده است:
هیچ کدام از اقوام و خویشان بعد از شهید شدن من به هیچ وجه لباس مشکی نپوشند و لباس نو تنشان کنند، این خواهش من ازشماست؛ چون من هنوز با شما هستم، با مردم و با دینم هستم و هنوز زنده ام.
سلام من بر تمامی‌حق گویان و حق خواهان در راه اسلام و ایران.خداحافظ
اسلام پیروز است صدام نابود است
انالله و انا الیه راجعون
ما همه از خدائیم و بازگشت ما به سوی اوست. پس چه بهتر در این راه شهید شویم.
مزار این شهید والامقام در گلزار شهدای زادگاهش واقع می‌باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :