جمعه 9 اسفند 1398 |

راه حسین (ع) را انتخاب نموده و جز شاگردان او باشیم

11:16:0    1398/11/05 به مناسبت سالروز شهادت محمد کاظم تقی پور کاظمی

راه حسین (ع) را انتخاب نموده و جز شاگردان او باشیم

شهید محمد کاظم تقی پور کاظمی، فرزند صادق، در 29 آبان سال 1338، در شهر زنجان تولد شد، وی با عنوان سرباز وظیفه ارتش به جبهه رفت و در تاریخ 5 بهمن سال 1360، در شهر سرپل ذهاب استان کرمانشاه به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، بخشی از وصیت نامه شهید محمد کاظم تقی پور، به شرح زیر است:
((بسم الله الرحمن الرحیم))
((و قاتلوا فی سبیل الله الذین یقاتلونکم و لا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین))بقره 190
((در راه خدا، با انان که به جنگ و دشمنی شما برخیزند، جهاد کنید. لیکن ستمکار نباشید که خدا ستمگر را دوست ندارد))
امام حسین (ع) در برابر فرمان خداوند خویش، تسلیم شد و برای احیای اسلام و برای رضای او از همه چیز خود گذشت. از فرزند شش ماهه گرفته تا برادر رشیدش و یاور و همراه پیرش و صدای ((هل من ناصر ینصرنی)) را سر داد و در ظاهر، جوابی نشنید،  ولی تسلیم نشد و به جهاد مقدس خود ادامه داد تا سرانجام، شهادت و به جهانیان و به کوردلان و بینایان نابینا ثابت کرد، گرچه همه چیز خود را از دست داده ام، پس بگذار با از بین رفتن من دین محمد (صلی الله علیه و اله و سلم) زنده بماند. ای شمشیرها، مرا دریابید، بگذار بمیرم که این بهترین است. و هم اکنون بعد از قرنها، شاگردان او به صدای امام آزاده خویش جواب مثبت داده و به پیش می تازند و شهادت را پیشه خود  می گیرند.
نازم آن اموزگاری را، که در یک نصف روز دانش آموزان عالم را چنین دانا کند، با دستی پر، به نزد پروردگار می شتابند و زندگی جاودانه خویش را آغاز می کنند.
اما، ما با این همه ادعایی که می کنیم، چه داریم و با چه روشی می خواهیم، راه حسین (ع) را انتخاب نموده و جز شاگردان او باشیم. آیا می توانیم، همانند حر به لشگر آموزگار خویش بپیوندیم؟ آیا چنین لیاقتی را داریم؟ در دست خویش، کدامین گوهر گرانبهایی را ذخیره نموده ایم؟
پروردگارا! با این همه گناه بر دوش و معصیت به همراه، چگونه می توانیم، عبد تو باشیم؟ معبودا! با این همه گناه و معصیت به درگاه تو روی آورده ایم. ما را از درگهت مران که توبه کنندگان را پذیرایی و جایگاه ایمنی هستی.
هر روز من از روز پسین یاد کنم***  بر درد گنه هزار فریاد کنم،
 از ترس گناه خود شوم غمگین باز***از رحمت او خاطر خود شاد کنم
سر انجام امام حسین (ع) جهاد مقدس را، با شهادت خود و یارانش خاتمه داد و زینب (س) را مامور گسترش اسلام، راهی کاخ زرین یزید ابن معاویه نمود، تا تخت و تاج شاهی را توسط دختر سه ساله و دیگر یاران به لرزه در آورد.
ولیکن ستمکار نگشت. تا جهان باقی است، زنده اوست که با شاگردانش از دانشگاه شهادت، کارنامه خونین قبولی را اهدا می نماید.
کاظم تقی پور کاظمی
3/6/.6
مزار این شهید والامقام در گلزار بهشت فاطمه شهر زنجان واقع می باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :