جمعه 9 اسفند 1398 |

از هرگونه ایثار در راه اسلام خوشحال باشید

12:51:0    1398/09/19 یاد خوبان؛

از هرگونه ایثار در راه اسلام خوشحال باشید

شهید علی مکاری فرزند شهیده زهرا صادق زادگان دریکم بهمن سال 1337 در قزوین بدنیا آمد و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در 19 آذر سال 1359 در آبادان براثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

شهیدعلی مکاری در یکم بهمن ماه سال ۱۳۳۷، در خانواده ای 5 نفره در  شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمدتقی، پارچه‌فروش بود و مادرش  زهرا صادق‌زادگان نام داشت.  وی تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. شهید والامقام علی مکاری  در حالی که معلم بود،  به عنوان پاسدار کمیته انقلاب‌اسلامی در جبهه حضور یافت. وی در 19 آذر سال ۱۳۵۹، در آبادان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.مادر این شهید بزرگوار زهرا صادق زادگان متولد 4 آذر در سال 1318 در شهر قزوین بود، وی در نهم مرداد ماه سال 1366  مصادف با 6 ذی الحجه، که به عنوان  روز برائت از مشرکین انتخاب شده بود به همراه جمعی از  حجاج ایرانی حاضر در مکه مکرمه بعد از برگزاری راهپیمایی استکبار ستیز برائت از مشرکین، به دست عوامل نظامی و سرسپرده دولت سعوی عربستان به دردناکترین شکل ممکن به خاک و خون کشیده  شدند واین مادر بزرگوار  به فرزند شهیدش پیوست.
مزار این دو شهید بزرگوار در گلزار شهدای شهر قزوین واقع می باشد.

  
بخشی از وصیت نامه شهید علی مکاری
اى خواهران و اى برادران، اى دانش ‏آموزان و شاگردان عزیزم، دشمن سخت در کمین است تا انقلاب اسلامى و یاوران راستین آنرا به انزوا بکشاند بهوش باشید و به پیام امام پیوسته عمل نموده و حامی مکتب و امام و یاوران او باشید.
اى عزیزان اسلام، اسلام اکنون نیاز بیشترى به شما و فداکاریهاى شما دارد.
براى بر پا ساختن و آماده نمودن ریشه حکومت مهدى از ایثار جان و مال و ... دریغ ننمایید و بدانید که خداوند شما را بى‏ اجر نخواهد گذاشت.
سخنانى با خانواده ‏ام، اى پدر و اى مادر و اى خوهران عزیزم شما را به خدا مبادا در مرگ من غمگین باشید و آن نشان از ضعف شماست.
شادمان باشید و بیاد اسلام و خوشحال از هرگونه ایثار در راه اسلام.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :